Буккросинг не прижився, чи володимирчани таким чином «прагнуть у Європу»?

g) – хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Буккросинг – це процес обміну книгами. Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парк, кафе, поїзд) для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати і повторити процес. В українському перекладі рух отримав назву книгообіг.
Мешканці міста відразу відгукнулися на появу книжкової шафи і почали наповнювати її екземплярами книг. Щоправда, є умова: на місце книги, яку ви взяли, слід поставити власну.
На даний час звучить багато скарг щодо цієї шафи для обміну книгами: «Брати – бажаючих багато виявилося, а от приносити...»
А сьогодні спостерігали ще гіршу картину. Відламані дверцята, які валялися поруч із шафою, розбите скло… Що це може означати? Вандали, книгоненависники  поквиталися із любителями книг?
Чи ми таким чином йдемо в Європу? Гасло «Йдемо в Європу» стало для нас побічною метою, ремаркою до нашого життя. Ми живемо, як і жили, але попри все «йдемо в Європу». Наш шлях став біговою доріжкою, по якій ми неохоче рухаємося і, не докладаючи жодних зусиль, чекаємо на результат.
Ми хочемо в Європу, але що нам заважає створити свою? Хочеш в Європу? Не кури в ліфтах, не викидай сміття на вулиці, будь толерантним, допомагай людям, роби добро для оточуючих, бережи мову. Будь патріотом. Тільки тоді Європа прийде до тебе.
Юлія Оберук м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі