Брати наші менші. Хто вони?

Щоб відповісти, потрібно запитати себе: «А хто ми для них: друзі, вороги чи просто байдужі люди?» Принагідно мені пригадався твір Антуана де Сент-Екзюпері, головний герой якого промовляє: «Ми відповідаємо за тих. кого приручили».
Неодноразово доводилося бачити, як моя сусідка виводить на прогулянку свою улюбленицю пекінеса Маркізу. Як цей пухнастий клубочок біжить поруч зі своєю господинею, заглядає їй у вічі. Вони обидві щасливі. Та одразу пригадується інше: зграї собак і котів біля смітників у пошуках їжі. Чужі небайдужі люди виносять їм поїсти. І гірко бачити сумні очі тварин, які благають про допомогу, хочуть отримати дещицю тепла та любові.
За різних обставин домашні улюбленці перетворюються на безпритульних тварин і блукають вулицями міста – голодні, озлоблені. Це дуже небезпечне явище, адже при виникненні контактів з такими тваринами є небезпека отримати травму і захворіти.
Про що потрібно подбати, щоб не сталося лиха, чим займається ветеринарна медицина, розповіла гостя слухачів факультету журналістики Університету ІІІ віку лікар-ветеринар Володимир-Волинської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини Надія Сергіївна Лозовицька. Ми дізналися, що в області акредитовано три такі лабораторії: у Луцьку, Ковелі та Володимирі. Лабораторії займаються  дослідженням харчових продуктів і заразних захворювань. З цією метою проводяться аналізи біо- та постматеріалу на наявність хвороб. Крім того, лабораторією проводяться аналізи харчових продуктів на наявність хвороботворних мікробів. Отож якщо у споживача виникає сумнів у якості придбаного продукту, він може звернутися у лабораторію для проведення необхідних аналізів. Для цього треба пред’явити чек з магазину або довідку з лікарні, якщо внаслідок споживання цього продукту людина захворіла.
Що ж стосується тварин, то  люди і тварини хворіють однаковими недугами. Це і застуда, і запалення легенів, і шлунково-кишкові розлади, і лейкоз, і багато інших. Особливо небезпечне захворювання на сказ, адже його інкубаційний період триває до одного року.
Досить часто жителям сіл доводиться зустрічати біля своїх осель непроханих гостей – диких тварин, які в пошуках їжі здатні на будь-який небезпечний вчинок. Як правило, внаслідок таких візитів страждають домашні тварини, птиця. Щоб запобігти неприємностям, які можуть статися, необхідно завчасно потурбуватися про домашніх тварин і зробити їм профілактичні щеплення. Це вбереже господарів та їхніх дітей від небезпечних захворювань.
А якщо, йдучи вулицями міста, ви побачите гарненького котика чи дуже милого собачку, не поспішайте простягнути руку, щоб погладити тварину. Пам’ятайте, що це може зашкодити вашому здоров’ю. Особливо бережіть дітей від таких спілкувань.
Отже, брати наші менші, хто вони для нас і хто ми для них? І тут усе зрозуміло: що домашні улюбленці отримують від нас, те ми отримуємо від них. І якщо ми турбуємося про їхнє здоров’я, лікуємо їх, вчасно робимо їм щеплення, вони, здорові і щасливі, охороняють нас, віддають нам свою любов.
Людмила Гарбуз, слухачка факультету журналістики Університету ІІІ віку

Розділ новин: 

Коментарі