Андрій Сторонський: «Вважаю, що зараз не час з’ясовувати стосунки»

Минулого вівторка у приміщенні міської ради відбулася зустріч першого заступника міського голови Нововолинська, секретаря ради Андрія Сторонського з представниками місцевих ЗМІ, під час якої він  відповів на запитання журналістів. Найперше прозвучало запитання про стосунки  міської влади з нардепом Ігорем Гузем. Мовляв, під час його звіту було висловлено чимало претензій щодо непорозумінь із владою шахтарського міста.
-Міська влада старається  співпрацювати з народним депутатом. У той же час, коли профтехосвіта була передана на фінансування місцевим бюджетам, пан Гузь агітував  працівників ВПУ і ПТУ №11 іти до міської влади і вимагати від неї зарплату. Хіба це конструктивна позиція? Було багато розмов і про виділення ста мільйонів для будівництва шахти №10. Як можна освоїти сто мільйонів, закладених на грудень? Під час звіту прозвучало, що нардеп вирішуватиме питання про відкриття госпітального округу з центром у Володимирі, але цим займається МОЗ. Є відповідний проект постанови Кабміну і бачення того, що такі округи будуть у чотирьох містах Волині. Були в пана Гузя й інші розбіжності між словом і ділом. Та я вважаю, що сьогодні не час з’ясовувати стосунки і виясняти, хто й що зробив, а треба спільно робити потрібну конкретну справу, працювати для розв’язання проблем міста і держави.
 -Чи у всіх  установах і  будинках нашого міста є зараз тепло, і чи варто нововолинцям очікувати на підвищення тарифів за опалення?
-Опалювальний сезон у місті розпочався ще 10 жовтня. Правда, в деяких будинках не були розповітрені батареї, але на даний час усі проблеми вирішено і будинків, які залишилися без тепла, немає. Цього року міська лікарня переведена на альтернативне опалення, що значно здешевить плату за енергоносії. Стосовно тарифів за тепло, то вони у нас найнижчі в області – 33,92грн./кв.м опалювальної площі. Ми дуже надіємося, що держава більше не буде піднімати ціни на газ і такі тарифи залишаться до кінця опалювального сезону.
 -Відомо, що за дев’ять місяців поточного року виконання бюджету міста становить 116 відсотків. Чи є у вас прогнозовані показники виконання бюджету на кінець року, а також прогноз показників на 2017 рік?
-Звичайно, є надія, що й на кінець року у нас з’являться додаткові кошти за рахунок перевиконання бюджету, які ми знову розподілимо між установами бюджетної сфери та комунальниками. Єдине, чи зможуть бюджетні та комунальні підприємства ці кошти освоїти. Тому кошти найперше виділятимуться тим, хто дійсно зможе ними розпорядитися. Цього року планується передати місцевим бюджетом також і утримання бюджетної сфери. Мало того, субвенція, яку надаватиме освітянам держава, має йти лише на зарплату вчителів. Усі інші, хто працює в освіті - фінансуватимуться з місцевих бюджетів. Враховуючи всі ці додаткові навантаження, а також те, що шахта №1 практично не працює і робота інших шахт теж під знаком питання, прогнозувати, чи буде виконання і перевиконання бюджету у 2017 р. дуже важко.
 - Проясніть, будь ласка, хто все-таки має організовувати громадські слухання з питання надання дозволу ТзОВ «Кроноспан» на викиди шкідливих речовин в атмосферу – міська влада чи область?
-Обласне управління екології надає заявнику дозвіл на викиди, а органи місцевого самоврядування публікують оголошення про отримання такого наміру в газеті.  Якщо у когось є заперечення, то управління економіки вирішує, надавати цей дозвіл чи не надавати. Станом на сьогодні   керівництво «Кроноспану» і управління екології погодилися на проведення громадських слухань. Тема «Кроноспану» постійно на устах в людей, які хочуть мати з цього якусь вигоду. Та не треба забувати, що проживання у місті, крім усіх тих вигод, які має людина, тягне за собою ще й загазованість  та інші проблеми, пов’язані з виробництвом. Тому не треба співставляти.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі