Агрогосподарства району можуть скористатися фінансовою підтримкою

За даними відділу інформаційної політики Волинської ОДА, днями відбулася робоча зустріч за участю директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка та представників ГРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» щодо забезпечення фінансовою підтримкою малого та середнього агробізнесу регіону.
Йшлося про можливість аграріїв скористатися програмою «АгроКУБ» та отримати у кредит до 500тис.грн. на 12 місяців. При цьому позичальники отримують кредитні канікули на перші 6 місяців користування коштами. Тобто, півроку клієнти виплачують тільки відсотки, решту часу – суму боргу з відсотками рівними частинами.
Разом із тим успішно діє програма фінансового лізингу сільськогосподарської техніки. Лізинг надається на строк до 3-х років погашення кредиту, при цьому техніка, що закуповується, виступає як застава.
Крім цього, «ПриватБанк» укладає партнерські угоди з реалізаторами техніки. За умовами покупці сплачуватимуть лише 1% річних за перший рік користування лізингом.
У ході зустрічі представникам «ПриватБанку» презентували програми пільгового кредитування, що фінансуються з обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку АПК Волині на 2016-2020 роки. Згідно з документом, відшкодовуються відсотки кредитів комерційних банків у національній валюті (до 2-х облікових ставок НБУ), взятих для будівництва і реконструкції міні-доїльних залів або молокопроводів (для фермерських господарств та сімейних фермерських господарств); будівництва та реконструкції картопле-, овоче- та фруктосховищ і об’єктів переробки плодоовочевої продукції (для суб’єктів господарської діяльності); будівництва (облаштування) забійних цехів (для суб’єктів господарської діяльності); придбання тракторів потужністю не більше 1,4 тягового класу та причіпного інвентарю до них (для фермерських господарств, в обробітку яких до 50га землі, та особистих селянських господарств); започаткування агробізнесу в сільській місцевості (молодим особам до 35 років).
-Зазначені програми діють на території Володимир-Волинського району, - повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА Юрій Кравчук. – Аби отримати підтримку, власникам господарств спочатку слід звернутися у «ПриватБанк» для оформлення кредиту, а потім – в управління.
Цього року обласним бюджетом передбачено 600тис.грн. на виконання перерахованих програм. Окрім цього, діятиме програма пільгового кредитування з державного бюджету.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі