За освітою – до Польщі!

WSEI_ue krakow nowaЗміни почалися! Шлях до Європи хоч важкий, але незупинний. І для нашої молоді він пролягає насамперед через освіту. Чергова журналістська поїздка до Польщі вкотре це підтвердила: на Конгресі східних ініціатив, що відбувся нещодавно у Любліні, познайомилася не тільки з поляками, які презентували нові європейські програми, а й з цілою когортою молодих українських інтелектуалів, які здобули освіту за кордоном і, знаючи кілька мов, комфортно почувалися в польському товаристві.
Серед представників України були науковці (магістри Ягеллонського університету), журналісти (випускники факультетів журналістики з Варшави, Любліна та Кракова), громадські діячі. А ще щиро здивувалася, коли дізналася, що саме наші співвітчизники, випускники Люблінського католицького університету, працюють у Люблінській мерії та генерують цікаві ідеї для розвитку цього польського містечка. І таких прикладів чимало.
Сусідня Польща все більше і більше приваблює українську молодь. Студенти прагнуть одержати диплом європейського зразка, а відтак можуть знайти високооплачувану роботу. Діти автора цієї публікації теж свого часу вибрали навчання у Польщі: син – Жешувську академію, де вивчав туристичний та готельний бізнес, донька – факультет англійської та німецької мов Ягеллонського університету у Кракові. Врешті Польща для сина стала країною, з якою він пов’язує майбутнє життя, донька наразі вважає, що навчання в Польщі – це лише перша сходинка кар’єрного росту в Європі.
Тепер про деякі важливі особливості. Навчання для іноземців платне: від 800 до 2500 євро за рік. Найдорожчі медичні факультети – до 9000 євро за рік. Окремими пунктами витрат є проживання та харчування: плата за комфортний гуртожиток складає до 1500 грн. за місяць, у стільки ж обійдеться харчування. У польських вузах абсолютно не беруть хабарів, там відсутнє й так зване розвеселе студентське життя, яке асоціюється у нас із п’янками. Студенти старанно вчаться, а окрім навчання, намагаються знайти підробіток. Уже з другого курсу багато молодих українців теж переважно працюють офіціантами, продавцями-консультантами у супермаркетах та приватних фірмах… Знаю таких, котрим вдалося організувати власний бізнес.
Дуже важливо правильно обрати вуз і адаптуватися на перших порах. Наша сім’я робила це самостійно, тобто виходило методом проб і помилок, що призводило часто до стресів та невиправданих матеріальних затрат, тому небезпідставно пораджу скористатися порадами фахівців, які добре знають закордонну систему освіти і тамтешні реалії. З цього приводу найкращий варіант – це послуги Польсько-українського центру «Osvita.pl» www.osvita.pl. Практично у кожному обласному центрі є регіональні представництва «Osvita.pl» в особі найпопулярніших місцевих видань. Зокрема, у Володимирі-Волинському це газета «Місто вечірнє» (вул. Ковельська, 56), тел. для довідок та консультацій (03342)3-81-31.
Центр «Osvita.pl» має офіційні угоди, укладені з провідними державними й приватними вищими навчальними закладами Республіки Польща. Його представники допоможуть абітурієнтові не тільки оформити документи, домовитися про співбесіду з приймальною комісією по скайпу (якщо буде така необхідність), а й знайти у Польщі житло і адаптуватися до нової країни впродовж навчального року. Батьки у будь-який час зможуть одержати інформацію про свою дитину, яка навчається за кордоном.
Якщо є бажання і фінансові можливості, то навіть не сумнівайтеся! Навчання у Польщі – реальний шанс відкрити для себе Європу.
Любов Мартинчук

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>