Які зміни на законодавчому рівні чекатимуть нас у 2015 році?

3Початок нового року ознаменувався введенням у дію нових законів, які покликані покращити життя українців та загалом ситуацію в країні.
Отож, як житимемо краще?
-Уряд з 1 січня 2015р. запроваджує надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, які уклали трудові договори на строк не менш як три роки із закладами, підприємствами, установами та організаціями державної й комунальної форми власності, що розташовані в селах і селищах. Таку допомогу передбачено в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів державного бюджету в готівковій формі.
-У період до 01.07.15р., коли орган фіскальної служби буде обчислювати суму податку для фізосіб за звітний 2014р., він орієнтуватиметься на житлову площу відповідного об’єкта в період з 01.01.14 по 31.03.14р. і на загальну площу з 01.04.14р. по 31.12.14р. Обчислені податківцями суми податків власники житла отримають до 01.07.15р.
-З 1 січня 2015р. органи місцевого самоврядування мають встановити 5% ставку акцизного податку, який підприємства сплачуватимуть за місцем діяльності. Це стосується виробників таких товарів як спирт, тютюн, нафтопродукти, скраплений газ, паливо, автомобілі, кузови, причепи та інші транспортні засоби.
-З 1 січня 2015р. скасовані пільги по землі для Збройних сил України, прикордонних служб, шкіл, бюджетних установ. Матимуть їх лише релігійні громади. Тому всі установи, які раніше не платили за землю, муситимуть у своїх кошторисах передбачити кошти на плату за землю.
-З 1 січня по 31 жовтня 2015р. в Україні оголошується разове (нульове) декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням законодавства України. Фізичні особи, декларуючи готівкові кошти в сумі понад 200тис.грн, повинні будуть внести їх на рахунки в банки до дня подання декларації і зберігати їх там не менше року з дня внесення на банківський рахунок. Надалі держава буде також контролювати доходи і витрати громадян, і в разі, якщо витратна частина буде перевищувати дохідну, ця різниця буде обкладатися за подвійною ставкою ПДФО, тобто 30%.
-З 1 січня 2015р. вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлено акцизний збір на переобладнання автомобілів. Згідно з нововведеннями, тепер власники «розкішних» автомобілів з об’ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3-х тисяч куб. см і не старших 5 років будуть зобов’язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень. На нові автобуси встановлений акциз у розмірі 0,003 євро за 1куб.см двигуна, на старі – у розмірі 0,007 євро за 1куб.см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше 8 років, ставка податку підвищується у 20 разів.
На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1куб.см. На автомобілі, які використовувалися не більше 5 років, ставка акцизу зростає удвічі, а на ті, що використовувалися понад 8 років, – у 20 разів.
Крім того, залежно від об’єму двигуна і терміну експлуатації, збільшиться акцизний збір на легкові автомобілі.
Знову буде стягуватися акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були ввезені як комерційні, тобто без сплати акцизу.
-Верховна Рада проголосувала за закон про введення тимчасового спецмита на імпорт автомобілів, згідно з яким додатковий імпортний збір на транспортні засоби становитиме 5% і буде сплачуватися протягом року. Але цей закон вступить у силу тільки після узгодження з Єврокомісією.
-З 25 квітня 2015р. має запрацювати новий Закон України «Про прокуратуру». Зокрема прокуратура більше не розглядатиме скарги громадян та не наглядатиме за порядком розгляду скарг органами влади, підприємствами, установами, організаціями. Також вона не здійснюватиме функції загального нагляду за додержанням і застосуванням законів підприємствами. Натомість прокуратура виконуватиме функцію нагляду за дотриманням прав і свобод людини й громадянина, додержанням законів із цих питань органами держвлади, місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.
-З 25 січня 2015р. запрацює Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України». Національне антикорупційне бюро – це новий правоохоронний орган, який протидіятиме корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу нацбезпеці. Відповідно його буде наділено широкими повноваженнями.
Підготувала Валентина Тиненська

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>