Як правильно обробити дерева від шкідників восени

Восени важливо підготувати дерева до зими. Для цього зачищають кору, перекопують ґрунт і обробляють дерева спеціальними препаратами від шкідників. Як же це зробити правильно?
Зачищення кори. Роботи зі звільнення стовбурів від старої кори слід проводити переважно у дощову погоду. Розм’якшена кора легше відділяється від дерева. Найперше видаляють кору, мох і лишайник зі стовбура та гілок. Роблять це тупим боком секатора або пластмасовим скребком. Металеві інструменти дуже пошкоджують культури, тому ними не користуються. Під деревом на землі розстеляють плівку. Після зняття кори дерева обробляють розчином мідного купоросу.
Пошкоджені місця і утворені ранки замазують садовим варом. Заключний етап – обробити зачищені місця. Для приготування побілки розчиняють у 10л води погашене вапно (2кг), мідний купорос (400г) і густу глину. Білять дерева в суху погоду. Склад наносять тонким шаром, приблизно 2мм. Таких шарів знадобиться два-три, кожен подальший наносять після повного висихання попереднього. Процедура із зачистки кори допоможе знищити яйця, личинки і гнізда шкідників.
Обприскування купоросом. Найдієвішим і обов’язковим способом осінньої обробки культур є зрошення гілок і штамбів спеціальними розчинами. Їх можна купити, а можна приготувати самостійно. Одним з найпопулярніших у садівників є розчин мідного купоросу. Ця дешева, але дуже дієва речовина допомагає позбутися як від шкідників, так і від багатьох хвороб. Восени розчин готують більш концентрований, так як немає небезпеки пошкодити листя і бруньки. Для «блакитного обприскування» змішати мідний купорос (0,6кг), погашене вапно (0,4кг) і 10л води. Після обробки таким складом культури набувають блакитного відтінку, звідси і назва методу. Ще один варіант розчину – бордоська рідина. Для її приготування розчиняють 150г мідного купоросу в десяти літрах теплої води. Потім додають 100г погашеного вапна. Всі роботи із  обприскування культур проводять у суху погоду. Якщо пройшов дощ, обробку слід повторити.
Перекопування ґрунту. Пристовбурні круги – це ділянки під деревами, які забезпечують рослини повітрям, поживними речовинами і вологою. У діаметрі вони більші за крону самого дерева. Для точнішого визначення відстані слід виміряти крону. Потім отриманий результат помножити на 1,5. Ґрунт у кругах перекопують плоскою лопатою або вилами, якщо він занадто пухкий. Інструмент ставлять вздовж радіуса. Чим ближче до штамбу, тим глибина проникнення повинна бути менше (не більше 7-8см).
Головне – не пошкодити велике коріння, тому що йому знадобиться багато часу для відновлення. Потім ґрунт у пристовбурних кругах обприскують мідним купоросом і мульчують органічними матеріалами. Важливе правило: перед початком роботи прибрати з-під дерев все листя. Можна перекопувати землю разом з листям, оскільки на ньому можуть бути яйця і личинки комах. Усі заходи щодо обробки дерев і чагарників спрямовані на знищення шкідливих комах, тому проводити їх потрібно щоосені.

Розділ новин: 

Коментарі