Влада в кабінетах, громада у Фейсбуці.

В суботу в міській раді відбувся круглий стіл по питанням розвитку міста, туризму і культури. Чесно кажучи, я думав, що буде гірше, але на перший раз нормально, пару гарних і толкових ідей декому вдалось сказати. По-перше, забагато важливих питань для обговорення на один раз –  по кожному з цих питань треба проводити пару зустрічей. По-друге, якщо зібрати разом людей яким є що сказати і які давно не збирались разом, то модератору треба прикласти багато зусиль, аби втримати дискусію в правильному руслі.

Але знову виникла одна проблема – влада каже, що всі питання виносяться на обговорення, але з громади мало хто ходить на ці обговорення і не висловлює свої пропозиції, а громада каже, що до неї ніхто з влади не прислуховується. По своєму обоє праві.

В свій час, коли виконком формував громадську раду з представників громадських організацій, я був головою ініціативної групи по її формуванню. Коли написав на форумі про її створення і запросив всіх активних і небайдужих приєднатись до цього процесу, то активні і небайдужі одностайно сказали – ми в ту раду не підемо, вона буде погана, ми ліпше на форумі (в даний час на Фейсбуці) будемо все обговорювати і висловлювати ідеї. Що з того вийшло, всі знають – влада сама приймала рішення в кабінетах, громада це все дружно хаяла, але без особливого успіху. Громаду також можна зрозуміти – ходити на обговорення і слухати, як якийсь чиновник вішає лапшу на вуха не кожному хочеться.

Круглий стіл показав одне – є проблеми, є люди які хочуть вирішити ці проблеми і давати свої ідеї, а влада знову сказала, що готова всіх вислухати. Але я відчуваю, що все може закінчитись як і в попередній раз, тому просто необхідно міняти стратегію співпраці між владою і громадою. Не хочуть люди ходити в міську раду – збирайте їх в іншому місці, більш сприятливому для висловлення ідей і там, де громада буде почувати себе не такою скованою. Запропонуйте кому каву, кому чай, а якщо ще запропонуєте по бокалу гарного вина, то ідеї просто посиплються і зустріч пройде в теплій, невимушеній атмосфері – на кінець не зможете розійтись.

Я давно думав, аби громадська рада проводила свої засідання в більш сприятливому середовищі, тільки не міг підібрати підходяще місце, але Костя Зінкевич таке місце знайшов – міська бібліотека. Є зал на 20-30 місць, комп’ютери, принтер, доступ до інтернету, чайник. Посуд, цукор, чай і кава думаю не буде проблемою.

Звичайно, що при такому комфортному середовищі громада відчує себе більш вільною і вільно вискаже свою думку і про владу і про все інше, але то на перших порах, потім все ввійде в робоче русло.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>