Відомі архітектори представили проєкт реставрації площі Героїв

Фото 413 вересня у приміщенні міського ЦНАПу відбулося обговорення проєкту реставрації міської площі, в якому взяли участь провідні архітектори міста: Андрій Гнатюк, Сергій Нечипорук та Тарас Дукельський. За словами першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, проєкт реставрації площі дуже потрібен. Зміни повинні носити кардинальний характер, але підкреслювати те, що площа є центром історичного міста європейської держави. Цього року на виготовлення проєктно-кошторисної документації були виділені кошти. Тендер проводився в системі «Прозоро» . Тендер щодо реконструкції площі виграло архітектурне бюро «Спецпроєкт». Групу архітекторів, які готували проєкт, очолює заслужений архітектор України Андрош Бідзюля, який також був присутнім на обговоренні.
Представляючи проєкт, пан Бідзюля відмітив, що заплановано дві зони: офіційну і відпочинкову. Передбачається пішохідна зона, але з умовою проїзду транспорту за необхідності, а інший простір буде відданий для зручностей людей. Окремо має бути створене місце для проведення культурних заходів. Також в проєкті передбачена капличка, яка має стояти майже на межі площі з вулицею Ковельською.
Саме розташування каплички викликало сумніви у Андрія Гнатюка. Пан Гнатюк вважає, що має бути передбачене місце для літніх майданчиків, а біля костелу – низькорослий квітник.
Фото 2Відомий архітектор Сергій Нечипорук висловив бажання про будівництво дзвіниці біля костелу, відновлення органної музики, а також створення зображень святих Іоакима та Анни.
Виникло питання щодо перепоховання воїнів, останки яких знаходяться під обеліском. Майже одностайно підтримали ідею про те, що всі, хто в різні часи загинули за українську землю, мають спочивати разом на міському цвинтарі. З цього приводу Андрій Гнатюк запропонував макет пам’ятника всім загиблим, який має бути встановленим біля готелю. Це необхідно для того, щоб не травмувати серця тих громадян міста, чиї рідні свого часу воювали по різні сторони барикад. Ярослав Матвійчук пообіцяв, що питання про перепоховання буде підніматися перед обласним управлінням культури. Також Андрій Гнатюк нагадав про необхідність встановлення пам’ятного знаку про надання Володимиру магдебурзького права.
Дещо змінився характер обговорення, коли підняли технічні питання. Справжньою проблемою є наявність каналізаційних та водопровідних труб, кабелів електропередачі, які проходять під площею. Проте пан Матвійчук впевнений, що при безперервному фінансуванні проблеми вдасться усунути за рік, а площу вдасться реставрувати за три роки.

IMG_2610

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>