У Володимирі майже 3 тисячі містян отримають пільги в безготівковій формі, ще 304 – «живими» грошима

монетизація субсидійЗ 1 жовтня розпочався процес монетизації пільг на оплату комунальних послуг. У Володимирі-Волинському 2815 громадян отримають пільгу в безготівковій формі, ще 304 – «живими» грошима.
Про це повідомив начальник управління соціального захисту населення виконкому Володимир-Волинської міської ради Олександр Смикалюк, інформує Район.in.ua.
Нагадаємо, що одержувачі пільги відтепер самостійно обирають, яким чином отримувати кошти державної допомоги. Новий механізм дає два варіанти її одержання:
– безготівкова монетизація – коли банк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти за підсумками опалювального періоду (раз на рік). В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соцзахисту;
– готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти «Укрпошти») і кожен місяць отримувати “живі” гроші.
Суму пільги розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.
«Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами України, для деяких категорій громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який у 2019 році становить 2690,00 грн», – роз’яснює Олександр Смикалюк.
Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій, дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика.
Варто зауважити, що незалежно від доходів пільги надаються:
– особам з інвалідністю внаслідок війни,
– учасникам бойових дій,
– членам сімей померлих (загиблих) ветеранів війни,
– чорнобильцям І та ІІ категорій,
– особам з інвалідністю внаслідок проходження військової служби,
– ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, ветеранам інших силових структур.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>