У біблійній історії – райське яблуко, у грецьких міфах – плід розбрату

Kompot-iz-ayvyi-retseptyiАйва відома більше чотирьох тисяч років. З нею пов’язані деякі античні міфи. Наприклад, вважається, що у грецькій міфології саме айва була тим золотим яблуком, яке Парис приніс в дар Афродіті, богині кохання, у знаменитій суперечці про те, хто вродливіший: Афродіта, Гера чи Афіна.
З часів античного міфу цей фрукт є символом любові, шлюбу і родючості, а в середньовічній Європі принесення айви в дар вважалося проявом великого кохання. Айву клали в шафи з постільною білизною для надання приємного аромату. Їй ми зобов’язані й походженням слова «мармелад». Саме португальське слово «marmelo» означає не що інше, як «пюре з айви». Разом з поширенням фрукта з півночі на захід змінювалась його назва: на півдні Франції кидонія стала сидон, на півночі країни – боїнгом, а переправившись через Ла-Манш – айвою. Лікувальні властивості айви описані ще в старовинних книгах Сходу, її згадує у своїх працях Авіценна.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>