Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання наших читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Яка участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів?» – цікавиться жителька Володимира Лариса С. -У ст.19 Сімейного кодексу України йдеться, що у випадках, передбачених цим Кодексом, особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання наших читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Чи можуть стягуватись аліменти з працюючого інваліда 3 групи на дитину 11 років?» – цікавиться житель Володимира Микола П. -Згідно з ч.1 ст.183 Сімейного кодексу України, суд визначає розмір аліментів, залежно від доходу матері чи батька дитини. Такий порядок закріплений у законодавстві, а саме в Додатку до […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Які землі можуть передаватися в оренду? Чи існує заборона передачі земельних ділянок та яких?» – запитує мешканець району Степан П. -Відповідно до ст..93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та […]

Маєте запитання – ми знаємо відповідь

Маєте запитання – ми знаємо відповідь

«Коли будуть у місті світлофори з таймерами?» – цікавиться житель Володимира. Начальник управління ЖКГ Володимир-Волинського міськвиконкому Віктор Фіщук повідомив, що наразі встановлення таких світлофорів у місті не планується. Міла Сергєєва «Які роботи проводяться у сквері біля історичного музею?» Прокоментувати це питання редакція звернулася до начальника ЖКГ Володимир-Волинського міськвиконкому Віктора Фіщука. -У сквері проводиться облаштування освітлення. […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Який порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам?» – цікавиться житель Володимира Анатолій С. -Відповідно до ст. 128 Земельного кодексу України, продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім тих, що підлягають приватизації) та комунальної власності провадиться місцевими держадміністраціями або органами місцевого […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання наших читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Чи вважається самочинним будівництво, якщо житловий будинок збудований на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети?» – цікавиться житель району Антон Т. -Відповідно до ст. 376 Цивільного процесуального кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухомість вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Як здійснюється привід свідка в цивільному процесі?» – цікавиться житель Володимира Станіслав Ч. -Відповідно до ст. 147 Цивільного процесуального кодексу України, належно викликаний свідок, який без поважних причин не з’явився на судове засідання або не повідомив про причини неявки, може бути підданий приводу через відповідні органи Національної поліції […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Як подати апеляційну скаргу в цивільному процесі?» – цікавиться житель Володимира Анатолій В. -Відповідно до ст.356 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається у письмовій формі. В ній мають бути зазначені: найменування суду, до якого подається скарга; повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (для фізичних осіб) особи, […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Які існують способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину?» – цікавиться мешканець Устилуга Борис Б. -Відповідно до ст.181 Сімейного кодексу України, спосіб виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначається за домовленістю між ними. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утриманні в грошовій і […]

Адвокат консультує

Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк. «Чи зараховується час навчання у вузі в трудовий стаж при оформленні пенсії?» – цікавиться жителька Володимира Ніна Т. -Згідно із ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003р. №1058-4, до страхового стажу зараховується лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за […]