Старий Порицьк із Волині отримав престижну нагороду за якісну медицину

дро ПорицькаСело Старий Порицьк Іваничівського району отримало нагороду соціального проекту «Сільський Ревізор» у номінації «Якісна медицина».
Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА, інформує Перший канал соціальних новин.
Загалом нагороди отримали 8 сіл України за перемогу в різних номінаціях із врученням сертифікатів на 10 тис. грн для розвитку громади та покращення інфраструктури у їхньому населеному пункті.
Як ідеться на сайті проекту «Сільський Ревізор», Старопорицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 6 сіл, а її дільниця охоплює 3 389 людей. В амбулаторії зроблений гарний якісний ремонт, у 2015 році кошти на це виділили місцеві підприємці Валентин та Олександр Обштирі. У 2017-му сільська рада виділила 193 тис. грн на фасад будівлі амбулаторії. Також у той же рік в амбулаторію закупили нові меблі, кардіограф та інгалятор. Тоді кошти надав народний депутат Ігор Гузь.
«Я працюю тут лише 3 роки, але дуже подобається. У нас дружний, хороший колектив – усього 8 осіб. За час, коли триває реформа, з нами підписали 1940 декларацій, але ми й досі їх підписуємо. Маємо багато діток, близько 450. Ми виписуємо електронні рецепти і втілюємо реформу в життя», – розповідала завідувачка АЗПСМ села Старий Порицьк Галина Сидорук.
«Ми забезпечені всіма ліками, щомісяця отримуємо кошти на невідкладну допомогу. Знаходимось на балансі Центру медико-санітарної допомоги та ОТГ. За півроку ми провели 2300 маніпуляцій: ставили крапельниці, внутрішньом’язові і внутрішньовенні ін’єкції», – зазначила завідувачка.
Також в амбулаторії є фізіотерапевтичний кабінет, денний стаціонар на 2 ліжка, лабораторія та оглядовий кабінет для жінок. Щодня на денному стаціонарі лікуються 6-7 пацієнтів. Власної карети швидкої допомоги в амбулаторії немає, проте є одна, яку вони ділять з іншою амбулаторією.
«Ми робимо загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі. Проводимо біохімічні аналізи на експрес-аналізаторі сечі і на експрес-аналізаторі крові. Окрім загальних даних, визначаємо загальний холестерин, глюкозу, тригліцирид. Реактивів нам вистачає. Також маємо мікроскоп. Реактиви-реактивами, а очі все одно мають рахувати», – зазначила лаборантка Оксана Петрук.
Довідково
Місія соціального проекту «Сільський Ревізор» на національному рівні підняти проблему інфраструктури українського села. Показати, що воно може бути комфортним місцем для життя, що село – живе. Перевірити, як про нього піклуються аграрії та держава.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>