Стало відомо, що у Володимирі робила голова облради Ірина Вахович

75472707_450574058923032_3764119401322774528_n6 листопада до міста Володимира-Волинського вперше робочу поїздку здійснила голова Волинської обласної ради Ірина Вахович. Разом з міським головою Петром Саганюком, його першим заступником Ярославом Матвійчуком і депутатом облради Валентином Кошельником вона побувала в освітніх закладах міста, оглянула 44-квартирний будинок для військових та історико-культурну пам’ятку Городище “Вали ІХ-ХІІІ ст”. Про це повідомляють на сайті Володимир-Волинської міської ради.
Одним із пріоритетних напрямків, на який звертають особливу увагу в місті, залишається фізичне виховання та оздоровлення підростаючого покоління. Екскурсію територією міського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” Ірині Вахович провів начальник управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради Вячеслав Петрук.
Ірина Вахович ознайомилася з умовами роботи міського басейну.
Вагоме питання зміцнення здоров’я дітей продовжили обговорювати із директором навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей” Анатолієм Матвейчуком, оглянувши спортмайданчик, де було проведено капітальний ремонт вартістю 1857, 2 тис. гривень.
Гості переконалися, що мешканці міста, а особливо діти, можуть жити активно і в якісних умовах зміцнювати свій фізичний стан.
74893737_2550857908313674_2567971069516316672_nУ Володимирі-Волинському кожній дитині намагаються забезпечити рівні можливості в реалізації освітніх потреб. Тут є простір для батьків, що виховують особливих діток, які потребують уваги і допомоги. Про це говорили під час зустрічі з Оленою Токарєвою – директором інклюзивно-ресурсного центру, завдання якого – максимально охоплювати реабілітаційними, дефектологічними, психологічними та соціальними послугами дітей з інвалідністю та одночасно виконувати роль міської психолого-медико-педагогічної комісії та консультації. На сьогодні центр відвідують більше 70-ти дітей. Делегація оглянула заклад, де облаштовано ресурсну, ігрову, розвиваючу кімнату, кімнату очікування для батьків та інші приміщення, пристосовані для дітей з порушенням опорно-рухового апарату.
Відвідали також і Володимир-Волинську спеціалізовану школу-інтернат – єдину в області, де навчаються діти з особливими освітніми потребами (порушеннями слуху) із усієї Волині. У 2019-2020 навчальному році тут навчається 100 учнів.
75354813_786579808453992_4003030466151055360_nДиректор закладу Богдан Гудим зауважує, що в час реформування та змін в освіті перед дитиною з особливими освітніми потребами та її батьками стоїть питання, яку форму навчання та школу обрати – звичайну чи спеціальну. У Міносвіти вважають, що такі діти мають навчатися за інклюзивною формою у звичайних масових школах. Такі дії посадових осіб, на думку керівника закладу, викликають глибоке занепокоєння, адже можуть негативно вплинути на долю найбільш незахищеної категорії – дітей з порушеннями слуху. Сурдопедагоги школи не погоджуються з цією позицією представників влади, які не є спеціалістами у галузі спеціальної освіти і не мають ніяких повноважень руйнувати існуючу систему навчання та виховання дітей з вадами слуху в Україні, яка існує вже понад 200 років. Необхідним є вкрай виважений підхід до внесення змін в існуючу систему навчання дітей з порушеннями слуху. Адже в інклюзивних класах дітям зі значною втратою слуху без висококваліфікованих спеціалістів, без знання спеціальної методики, сурдопедагогів зі знанням жестової мови навчатися досить складно, а деяким – практично неможливо. А масовій школи ще не готові здійснювати освітню, виховну та корекційну роботу з такими дітьми.
“В усіх напрямках заклад зразковий і, мабуть, один із кращих в Україні такого спрямування. Ми побачили наскільки колектив віддано працює з дітками, наскільки налагоджена робота в методичному плані. Є певні нюанси, адже законодавство певним чином обмежує діток, що там проживають, у кількості днів перебування в закладі. Якщо діти, які доїжджають за 150 кілометрів, згідно законодавства можуть лише 2 рази в тиждень ночувати в школі-інтернаті, то батькам весь свій час потрібно витрачали на їх доїзд. І це абсолютно абсурдна ситуація, тому що якщо держава вклала кошти в будівництво такого закладу, то для чого тепер перешкоджати його роботі? Там просто надзвичайна атмосфера і видно, що дітки перебувають у домашніх умовах. Будемо готувати звернення на Мінсоцполітики щодо цього питання”, – зазначила Ірина Вахович.
Знайомство з освітніми закладами міста продовжили у Володимир-Волинському ліцеї “Центр освіти” Волинської обласної ради, який вважається одним із кращих закладів у місті. Про клопітку роботу над удосконаленням ліцею розповів директор Валентин Вірковський. Умови тут є комфортними і привабливими, а діти створили навчальному закладу прекрасний імідж. Заступник директора Володимир-Волинського вищого професійного училища Андрій Люта ознайомив голову обласної ради з роботою навчально-практичного центру підготовки робітників з професії “Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник”. Завдання, які стоять перед центром, полягають у підготовці за сучасними виробничими технологіями учнів, майстрів виробничого навчання, викладачів спецдисциплін закладів ПТО області, які здійснюють підготовку за професіями зварювального профілю та впровадження отриманого досвіду в навчально-виробничий процес.
“Є тенденція, щоб залишки освітньої субвенції розподіляти на поточні видатки – зарплати, комунальні платежі тощо. Разом з тим, ми сьогодні побачили зразковий центр електрозварювання, який обладнаний за рахунок зекономлених коштів по освітній субвенції. Це приклад того, як важливо поточне перетворити в капітальне, щоб дати в подальшому довгостроковий ефект раціонального використання майна.
Якщо раніше всі залишки освітньої субвенції йшли в загальну казну і не можна було в межах області їх розподіляти, зараз ми таку можливість маємо й нам необхідно продовжувати роботу в тому напрямку”, – сказала Ірина Вахович.
Очільниця обласної ради виявила бажання подивитися гуртожиток агротехнічного коледжу, який понад 20 років перебуває в аварійному стані і не використовується за призначенням. Як і інше майно коледжу, це приміщення знаходиться на балансі Міністерства освіти, а фінансування установи здійснюється з обласного бюджету, тому йшла мова про доцільність передачі гуртожитку в обласну комунальну власність, що дасть можливість спільно з містом вирішити його долю.
Спільно з начальником управління житлово-комунального господарства і будівництва виконкому Віктором Фіщуком відвідали і 44-квартирний будинок для військовослужбовців, який будується з 2008-го року Західним управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України за кошти цього ж міністерства. Будівництво було призупинене у 2013-му році на стадії 80% готовності, а продовжене у 2015-го році. Процес призупинився у зв’язку з виникненням додаткових робіт, які, за словами генпідрядника, неможливо було передбачити під час розроблення проектної документації.
Оскільки на сьогоднішній день гостро стоїть проблема забезпечення житлом військових Володимир-Волинського гарнізону, очільник міста неодноразово звертався з листами щодо цього питання до Прем’єр-міністра України та Міністра оборони України.
Варто зауважити, що після звернень міського голови фірма-підрядник ТОВ “Вінницька будівельна компанія” активізувала виконання будівельних робіт. Сьогодні в усіх квартирах виконані внутрішні опоряджувальні роботи, змонтовані інженерні мережі. До слова, зараз стан готовності виконаних робіт становить 99%. В період з 2008-го року на будівництво спрямовано майже 21 мільйон гривень. Квартири у багатоповерхівці отримають учасники бойових дій та члени родин загиблих військових.
Спільно з директором державного історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир” Володимиром Пикалюком побували на території пам’ятки археології Городище “Вали ІХ-ХІІІ ст” та мали змогу познайомитися з історією створення найбільшого різьбленого трону в Україні. Дирекція історико-культурного заповідника висловила прохання в сприянні реалізації проєкту щодо реставрації, пристосування та музеєфікації пам’ятки археології в комплексі земляних валів замку ХІV – XVI ст, що являється унікальною пам’яткою часів князювання Володимира Великого.
Ірина Вахович скористалися нагодою посидіти на троні-рекордсмені, адже за легендою всі, хто це зробить, досягне успіху в державницьких справах, а якщо при цьому загадати бажання, то воно неодмінно здійсниться.
Під час зустрічі піднімали також питання передачі приміщення на вулиці Сагайдачного в міську комунальну власність для розміщення у ньому дитячої бібліотеки, сприяння проведення капітального ремонту бігових доріжок на міському стадіоні “Олімп”, придбання нового житла під будинок сімейного типу, в якому проживає 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, оскільки існуюче не відповідає соціальним нормам, порушили теми необхідності передачі земель танкового полку на баланс міста та функціонування повіту й визначення його центру.
Ірина Вахович наголосила, що, розглядаючи майбутній центр повіту, кожне місто має свої переваги, і візит до Володимира-Волинського засвідчив, що місто має свій потенціал, аби стати центром. Міський голова Петро Саганюк подякував голові облради за те, що відгукнулася на запрошення і відвідала Володимир.
“Ірина Михайлівна побачила, чим живе місто, які є проблеми і, думаю, дякуючи їй, будемо спільно їх вирішувати”, – сказав очільник Володимира-Волинського.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>