Шкідники капусти: як з ними боротися

КапустаКожен з нас мріє вирощувати хороший врожай, стабільний і якісний, який виправдає надії і подарує нам багато екологічно чистих овочів. Для цього ми вкладаємо гроші та сили в розробку ґрунту, будівництво теплиць, у добрива і розсаду, але часто залишаємося, так би мовити, з носом, і винні в усьому шкідники.

Хрестоцвіті блішки

Це жучки невеликого розміру, які зимують у ґрунті й переживають зиму в рослинних залишках. З настанням тепла вони виходять з місць зимівлі і поїдають на своєму шляху хрестоцвіті. Спочатку це бур’яни, а потім і капуста, яку ми посадили у ґрунт.
Щоб врятувати врожай капусти від шкідників, необхідно розуміти, що раннє насадження в даному випадку тільки на користь, адже до часу активності паразитів рослини вже доросліші і зміцнілі. Підвищення стійкості капусти до блішок можна домогтися підгодівлями гнойовою рідиною і селітрою. Щоб не дати комахам знищити врожай, необхідно запилювати розсаду дустом.

Капустяна муха

Пошкоджує паразит цвітну, білокачану капусту, починаючи з кінця травня. У цей момент муха відкладає яйця просто на ґрунт поблизу капусти або ж на кореневу шийку рослини. Через 7-10 днів з невеликих купок яєць з’являються личинки, які атакують корені культури. Щоб не дати комахам зашкодити капусті, необхідне запилення насаджень дустом – не більше 3-5г на квадратний метр щотижня. При виявленні личинок капустяної мухи ґрунт посипати нафталіном з піском 1:7 або вапном з тютюновим пилом (1:1), не більше 300г на 10кв.м.

Капустяна міль

Ця комаха – шкідник капусти – є маленьким метеликом, який починає відкладати яйця на капустяний лист вже на початку червня. Приблизно через тиждень після відкладення з яйця виходить гусениця, яка і живиться м’якоттю капустяних листів, пробурюючи в них наскрізні вікна. Щоб боротися з капустяною міллю, потрібно капусту обробити від шкідників арсенатом кальцію, приблизно 12г на кожні 100кв.м.

Капустяна совка і капустяна білянка

Білянка є великою міллю з цятками чорного кольору на крилах. Вона літає вдень, коли відкладає на листя капусти яйця досить великими порціями, від 30 до 100 штук за один раз. Через 1-1,5 тижні на світ з’являється гусінь, яка швидко об’їдає м’якоть листка, залишаючи недоторканими тільки прожилки.
Совка – нічний представник шкідників, який діє приблизно у такий же спосіб.
Захист капусти від шкідників відбувається тими ж способами, що і від капустяної молі.

Капустяна попелиця

Капустяна попелиця – досить дрібний паразит сірувато-білого кольору з деяким восковим нальотом. Ознаками капустяної попелиці можна вважати невеликі білі, а пізніше і бурі плями, скручене листя, втрату зав’язей. Обробка капусти від шкідників відбувається наступним чином: готується відвар тютюнових листків. Для цього 400г тютюну кип’ятять протягом 2 годин у 2-х літрах води. Далі, коли відвар вистигне, листя відціджують, а рідину виливають у відро води, додають 40-60 г мила і проводять обробку.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>