Що роз’єднує націю. Частина 2 «Кандидати»

вибори 2Передвиборчий період – це робота не тільки для політиків, але і для різного роду кандидатів, яких ті самі політики використовують для своїх цілей. Когось використовують втемну, когось трохи посвячують в свої плани, але потім все рівно обдурять. Кандидати, наслухавшись політиків до такої мірі, що в них перед очима стелеться діамантовий дим, який свого часу бачив Остап Бендер і явно видно депутатське посвідчення якоїсь там ради, яро беруться до роботи в різного роду політичних проектах і громадських організаціях – одноденках. Політичні проекти створюються для того, аби мати право подати список і видвинути кандидата, громадські організації створюються для того, аби підтримати політичні проекти – типу народ з нами. З’являється купа громадських організацій, активістів, яких до виборів ніхто не знав і не чув і після виборів знову не буде знати і чути – вони пропадуть, тому що їх перестануть фінансувати. І якщо політики більш хитріші, то кандидати, не маючи досвіду в цих процесах, тупо починають чудити, навіть не думаючи про те, як вони будуть жити після виборів. Навіщо думати – золоті гори майже в кишені, залишилось дочекатись протоколу окружної виборчої комісії і життя вдалось. Одні роблять як щось корисне, так і не дуже, другі взагалі невідомо що, але роблять, треті нічого не роблять, лише обгажують політичних конкурентів.

Народ, який об’єднався в своїх поглядах і прагненнях кращого життя, наслухавшись політиків, кандидатів і громадських активістів, деморалізується, втрачає відчуття міри, здатність тверезо мислити і реально оцінювати навколишній політичний світ. Одні нікому не вірять, другі свято комусь вірять, треті просто вибирають менше зло, четверті починають хаяти тих, кого ще вчора носили на руках і слухали з відкритим ротом, п’яті просто заробляють гроші. Шості взагалі не йдуть на вибори і таких майже 50%. Але найстрашніше, що більшість забуває про тих співвітчизників які віддали своє життя за право вільного вибору і можливість змінити життя на краще.

Апофеоз кампанії наступає після того, як закриваються виборчі дільниці і починають рахувати. І тут на арену політичного цирку виходить окружна виборча комісія.

Окружна виборча комісія, крім того, що підбиває підсумки результатів виборів по кругу, робить ще одну роботу – спускає людей з небес на землю і просто ламає їм життя. Якщо ви не хочете наживати собі ворогів – не варто говорити своїм наївним знайомим, що їм не світить депутатський мандат – це зробить ОВК.

В ніч після виборів в ОВК все стає на своє місце – представники деяких партій і кандидатів навіть не чекають оголошення протоколу. Їм стає все ясно десь в середині процесу підрахунку і вони йдуть з приміщення ОВК. В більшості випадків зі своїх штабів вони також йдуть, тільки по-англійськи, не попрощавшись. Заодно забувають заплатити за оренду штабу, людям за роботу і т.д.

Починається новий день, пропадають політичні проекти, наївні кандидати і активісти-одноденки, не має кому баламутити народ і люди знову об’єднуються в своїх поглядах і прагненнях. До наступних виборів.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>