Розпочався місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову

Фото ілюстративне.

Фото ілюстративне.

20 лютого на території Волині розпочався місячник добровільної здачі заборонених знарядь для вилову водних біоресурсів, що триватиме до 20 березня, – повідомляє рибпатруль. Заходи проводиться з метою запобігання порушенням на водоймах та завдання збитків рибному господарству.
Цьогоріч провести таку акцію у березні-лютому було вирішено у зв’язку з нерестовою забороною, що триватиме з 1 квітня по 30 червня. Громадяни, які добровільно звернуться до рибоохоронного патруля з метою здачі заборонених знарядь — звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності. Дозволено здавати засоби лову анонімно.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є застосування вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

До заборонених знарядь лову належать:

• «доріжка» (волосінна зяброва сітка, яка випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі);
• «павук» (розміром більше 1х1 м, з вічком понад 10 мм);
• «парашут» (конусоподібна сітка, яка накидається зверху і накриває рибу);
• «екран» або «телевізор» (маломірна прямокутна зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем внизу);
• «косинка» (різновид «телевізора» трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна);
• будь-які відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінки, путанки) сітки, не передбачені правилами промислового рибальства;
• острога або ость (подоба вил із зазубреними вістрями);
• перемет (гострі гачки, які прив’язані до шнурів);
• «драч» (колюче знаряддя для вилову методом багріння, наварені на важку блешню великі гострі гачки);
• електровудка (пристосування для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду).
З приводу добровільної здачі заборонених знарядь лову звертайтеся за номером «гарячої лінії» Волинського рибоохоронного патруля: 067- 360-78-40 або за адресою: м.Луцьк, вул. Товарова, 11.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>