Публічні люди і зброд (ч.2)

IMG_8692Є в громадській діяльності один важливий ньюанс. Той, хто безоплатно, за свої гроші витрачає власний час, аби зробити щось корисне для інших, є в певній мірі фанатиком. Ви можете робити свою роботу добре, погано, деколи взагалі припиняти роботу залежно від обставин – це ваша особиста справа. Але ніколи не заважайте іншим активістам в їхній роботі, чим би вони не займались – вам цього ніхто, ніколи не простить, а деколи, залежно від характеру,  так само розрахується. Збирає хтось метелики, аби показати людям колекцію, лазить хтось по висотним будинкам, аби зробити фото з висоти пташиного польоту і викласти в інтернет – то їхня особиста справа. Вони вам не заважають, не заважайте і ви їм. Навпаки, хочете мати щирого, вірного друга – подаруйте лепідоптерісту свою домашню моль, а руферу пообіцяйте обов’язково прийти на його похорони, якщо що – вони вам вашої доброти ніколи не забудуть.

Ну а владі пробувати воювати з активістами – це взагалі найвищий ступінь глупості – фанатиків неможливо перемогти, їх можна тільки очолити, а очолити їх можна лише в одному випадку – коли ви їхню роботу робите краще за них.

На жаль, трапляються прикрі випадки, коли громадські активісти настільки переймаються бажанням щось зробити добре людям, що стають якби «не от мира сего». Простолюдини називають їх придурашеними, але так можуть говорити тільки люди грубі і невиховані, тобто зброд. Зробити з перейнявшимися  щось неможливо – поганого вони нічого не роблять, на людей не кидаються, не кусають їх, тільки ходять по інстанціям, носять свої бумаги і вганяють в транс власників кабінетів тільки своєю появою на горизонті. За це ж в психушку людину не сховаєш. В нас до таких людей чомусь відносяться погано, а от за кордоном дуже культурно. На то він і закордон, аби там все було культурно.

Колись, ще в Радянському Союзі в часи перестройки один активіст так перейнявся зробити щось корисне для людей, що вийшов за межі. Він розробив проект, яким передбачалось закріпити на Місяці трос, присунути Місяць ближче до Землі, аби збільшились приливи і відливи, побудувати гідроелектростанції і за рахунок збільшення руху води забезпечити людство безкоштовною електроенергією і взявся втілювати в реальність. Ходив по чиновницьких кабінетах (спочатку, пізніше перестали пускати), куди не міг попасти – надсилав поштою. В психушку його вже не могли посадити ( хоча дуже хотіли), бо почалась перестройка, а от відносились в кабінетах до нього дуже погано. «Дурак, Місяць же крутиться, він обмотає трос кругом Землі і тебе, ідіота, задушить тим тросом першого» – говорили йому, і це були не самі погані слова, в основному були гірші. Але то був совок, який з совка попит. І ось одного разу цей активіст надіслав свій проект в посольство Італії в СРСР, аби його передали Італійському уряду для реалізації. Відповідь отримав – просто лялю. На гербовому бланку Італійського уряду російською мовою було написано приблизно таке: « Уряд Італійської Республіки уважно ознайомився з отриманим проектом, знайшов його корисним, але реалізувати не має можливості із-за відсутності коштів». Зрозуміло, що активіст, отримавши офіційний лист, де чорним по білому писалось про користь його проекту, знову взявся за його втілення, тільки почав додавати до документації відповідь з Італії. Тут вже в радянських чиновників мозги ставали в ступор і шаріки закатувались за роліки – на гербовому бланку Італійського уряду ясно писалось про користь проекту. Чим ця історія закінчилась, ніхто не знає.

А от коли громадські активісти починають кидатись і кусати таких самих активістів – це  може означати лише одне – в палаті № 6 очікується поповнення. В кожному місті є парочка потенційних клієнтів клініки, які чисто із-за бездіяльності  відповідних органів ще не знаходяться там, де мали би буде вже давно.

Так що не варто говорити щось погане про громадських активістів – станете грубими і невихованими людьми.

(далі буде)

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>