Дата публікації: 08.08.2019
Поділитись

Священник із Верби рятував лелеку, якого знайшов неподалік дому

    Отець Борис Наумчук, який проживає у селі Верба Оваднівської об’єднаної територіальної громади, минулого тижня помітив неподалік свого дому лелеку, який не рухався. Священник не пройшов повз,  а вирішив подивитися, чи, бува, не поранився птах. І хоч явних ознак травм не було, все ж було очевидним те, що він потребує допомоги.

Отець Борис Наумчук разом із сином Романом випустили на прогулянку лелеку Буслика.

    - Біля мого будинку знаходиться водонапірна башта, на якій звели гніздо лелеки. Я помічав, що там живуть два великі птахи й два молоді, які росли на наших очах й вже навіть починали літати. Минулого вівторка ввечері помітив, що на землі під баштою сидить молодий лелека. Коли підійшов ближче, побачив, що він дуже знесилений. Ні ходити, ні тим паче літати не міг. Я вирішив, що його потрібно рятувати й забрати додому, щоб не трапилося біди з приходом ночі. Рятували лелеку всією сім’єю.
    Поселили птаха в хліві, де йому було тепло й затишно. Оскільки лелеки харчуются переважно дрібними тваринами, то дали йому равликів й води, та їх він їв неохоче. 
    Що стало причиною хвороби птаха – можна було лише здогадуватися, адже явних ознак травм у нього не було. Помітно, що лелека не може стояти, весь час хитається й падає.Наступного дня вранці отець Борис пішов на рибалку. З-поміж інших риб, що вдалося упіймати, відібрав маленьку для птаха. Оскільки їсти він відмовлявся, то довелося годувати силою. Допомагали священнику в цьому його сини Олег та Роман. 
    Удень птаха випускали на вулицю походити  подвір’ям, ввечері знову забирали до хліва. Кілька днів лелека, якого стали називати Бусликом, жив у Наумчуків. Здавалося, трішечки йому стало краще, він уже кілька секунд може стояти, зробити кілька кроків. Птах почав сам потрохи їсти рибу, яку священник у мороженому вигляді придбав у магазині й, розморозивши, годував лелеку. Але птах все ще був дуже знесилений і кволий. Священник з сім’єю прийняли рішення відвезти птаха у Луцький зоопарк, де він зможе отримати кваліфіковану допомогу й необхідний догляд. Найперше – ветеринар взявся з’ясовувати причину цього стану у лелеки. 
    Як відомо, у мережі Фейсбук останнім часом шириться інформація про подібні випадки. Частину з кволих птахів везуть на реабілітацію саме у Луцький зоопарк.
 

Поділитись