Дата публікації: 08.08.2019
Поділитись

«Усе те, що природа посадила поряд з вашим будинком, вам на користь»

Уродженка Володимира-Волинського Ольга Королецька, з якою кореспондент випадково познайомилась, проникла в деякі таїни рослинного світу.

    З Ольгою Костянтинівною Королецькою доля звела в маршрутному таксі “Рівне-Володимир-Волинський”. Жінка їхала до княжого міста провідати стареньку хвору тітоньку із старшого покоління. Ольга Костянтинівна народилася у 1959 році у Володимирі-Волинському, та ще зовсім маленькою разом з батьками переїхала до Рівного, де й пройшло все її життя. Дорогою розговорилися. Ольга Костянтинівна розповіла, що кохається у квітах, розводить біля своєї садиби чудовий квітник. Любить також дерева, часто прогулюється по парку, а поїздки до лісу стають для неї святом.
    Мова зайшла про здоров’я сучасних людей. Звернула увагу, що Ольга Костянтинівна чудово виглядає: бадьора, обличчя свіже, погляд ясний. Видно, що жінка дбає про своє здоров’я. Не втрималася, запитала, і відповідь співрозмовниці просто здивувала:
    - А ви, напевно, ледь що, до лікаря біжите чи до аптеки! А ліки навколо нас. Ось скажіть, що росте біля вашого дому? Тільки не називайте плодові дерева, які садили самі!
    - Бузина, лопух, спориш, кропива, - намагаюсь пригадатию. - Останнім часом мокриця з’явилася. Словом, все те, що всюди.
    - Те, що всюди, кажете? А ось і ні. В південних областях України бузину важко знайти, бо там йоду вистачає. А у нас на Волині йододефіцит. Бузина - рекордсмен за вмістом йоду. Ось природа і насадила цієї рослини, щоб волиняни лікувалися. Кропива - відомий антисептик. Лопух - джерело життєвої сили, чистить судини, кров, витягує біль з суглобів.  Спориш - порятунок для тих, у кого нирки хворі. Але ви помітили, які рослини переважають? Ось я вам розповім випадок з особистого життя. Біля мого обійстя ніколи не було чистотілу. І раптом ця рослина з’явилася. Я її видирала з корінням, викидала, а вона знову настирливо з’являлася. В цей час різко погіршилося здоров’я мого чоловіка. Він худнув, погано їв. Довелося звернутися до лікарів, пройти обслідування. Результат був приголомшливим. У чоловіка виявили пухлину на шлунку. Пропонували оперування, але він відмовлявся. Випадково познайомилися з чоловіком, який займався народною медициною.  Він порадив пити настій чистотілу, дав рецептуру, порадив дотримуватися дієти. Вже через дві неділі чоловік відчув полегшення, повернувся апетит. Тепер вже десять років він регулярно п’є настій для профілактики. А від пухлини ні сліду не залишилося.  Чистотіл постійно росте біля моєї хати. Ми його викопуємо і сушимо. Він і рани добре гоїть. Ось бачите, як природа завчасно насадила нам ліки. Все, що вона садить, нам на користь. Природа ж Богом створена, а Всевишній краще нас знає і бачить, ніж ми самі себе. Ось і посилає нам підказки. 
    Якщо важко вивести бузину, це знак, що у вас проблеми зі щитовидкою. Вам необхідний йод, який міститься у цій рослині, а ще вона бореться з онкозахворюваннями. Якщо з’явилася рослина, якої раніше не було, обов’язково поцікавтеся, чи вона корисна і відразу ж пройдіть обстеження. Я впевнена на 90%, що природа посадила її недаремно. Одна жінка розповідала мені, що біля її будинку виріс кущ дикого терну. Коли вона занедужала, лікар порадив пити тернівку - настоянку терну на горілці. За короткий час вона відчула себе краще.
    Останнім часом біля багатьох осель з’явився дикий портулак або мокриця. Це бур’ян, який дуже швидко розростається. Та природа недаремно послала його нам. Портулак лікує багато хвороб, особливо опорно-рухового апарату, якими сьогодні страждає кожен третій житель нашої країни. Поки люди мали здорові суглоби, і портулак не з’являвся. 
    Кажуть, що на Україні колись не було лепехи.  Вона, мовляв, з’явилася в часи навали кочівників. Це неправда. Лепеха завжди росла на водоймах. Вона очищає воду. Звичайно, коли лепехи забагато, вода, навпаки, забруднюється. Це як кров. Коли багато білих захисних тілець, розпочинається лейкемія. А вода - це ж кров планети. 
    Звичайно, це може видатися дивом, але так є насправді. Просто люди розучилися слухати природу, бачити і оцінювати її допомогу.  А наші предки лікувалися лише дарами природи і були здоровими та міцними. Отож, ніщо не відбувається просто так, саме по собі. Кожне деревце, кожна травинка несе в собі велику життєдайну силу.
    На згадку Ольга Костянтинівна прислала фото з прекрасними квітами зі свого квітника.

Поділитись