Пристрасті навколо масложирового комбінату в Нововолинську

до масло жировогоУ вівторок, 14 вересня, на сайтах Інтернету з’явилося повідомлення про те, що Господарський суд Дніпропетровської області ухвалив рішення про передачу Нововолинського масложирового комбінату «Руна» на відповідальне зберігання банку ПУМБ, у заставі якого він перебував майже п’ять років через борги за кредит. НМЖК входить в групу компаній «Агропродукти», яка належить харківському бізнесмену Петру Волошину. Позичивши у фінустанові гроші нібито на розвиток виробництва, бізнесмен витратив їх на інші цілі. За неофіційною інформацією, кошти пішли  на будівництво маслобійні у місті Чугуєві. А в шахтарському місті підприємство тим часом занепадало. Яких-небудь спроб запустити виробництво колишнє керівництво комбінату не робило. Тож суд ухвалив рішення передати комбінат банку на відповідальне зберігання.
Позиція банкірів щодо майбутнього підприємства нібито конструктивна: комбінат повинен працювати, розвиватися, приносити прибуток. Мовляв, це вигідно як самим кредиторам, так і місцевій громаді. Люди отримають робочі місця, місцевий бюджет – додаткові надходження, які можна спрямувати на розвиток соціальної інфраструктури. Тому банк має намір  знайти інвестора, який би захотів вкласти кошти і знову налагодити виробництво. Наразі підприємство знаходиться під охороною банку. Яка доля чекає на нього далі – запитання з багатьма невідомими.

Ксеня Лучко, м. Нововолинськ

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>