Прокуратура повернула громадам Хмелівківської і Галинівської сільрад безгосподарні паї вартістю понад 230 тисяч

паїВолодимир-Волинська міжрайонна прокуратура повернула у власність громадам земельні паї вартістю понад 230 тисяч гривень. Про це інформують у прес-службі прокуратури області.
Володимир-Волинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Хмелівківської та Галинівської сільських рад району звернувся до суду з шістьма позовними заявами про визнання майна безгосподарним та повернення у комунальну власність громад невитребуваних земельних часток (паїв) після смерті їхніх власників.
Хоч ст.1277 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, заяву про визнання спадщини безгосподарною зобов’язаний подати до суду орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, проте сільські ради тривалий час не вживали заходів задля повернення у комунальну власність 6 земельних часток (паїв) загальною вартістю майже 333 тисячі гривень.
Відтак на захист інтересів держави стала прокуратура.
Рішенням Володимир-Волинського міського суду 4 позовні заяви про визнання спадщини безгосподарною задоволені. У комунальну власність територіальної громади Хмелівківської та Галинівської сільрад повернуто 11,77 умовних кадастрових гектарів земельних часток (паїв) загальною вартістю майже 237 тисяч гривень.
Два позови в інтересах Галинівської сільради щодо земельних паїв на суму майже 96 тисяч гривень перебувають на розгляді.
Підготувала Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>