Продовження боротьби у соборі Юрія переможця: священиків хочуть позбавити права проводити службу, а храм взагалі закрити (ВІДЕО)

Як повідомлялося у минулому номері газети «Місто вечірнє», парафіяни собору Юрія Переможця через незгоду із наказом Філарета зняти з посади настоятеля храму отця Євгена Шевчука, а його сина отця Андрія перевести в іншу парафію, минулої неділі замкнули храм і нікого туди не впустили.
Та вже сьогодні недільне богослужіння отець Євген провів у дворі храму, оскільки парафіяни не змінили свого рішення і продовжують відстоювати своїх священиків.
Стало відомо, що владика Матфей, нібито за наказом патріарха Філарета, якого ніхто не бачив, вирішив позбавити служителів храму права проводити богослужіння, а церкву взагалі закрити. Про це парафіянам розповів протоієрей Юрій Пилипець, який прибув на перемовини із парафіянами.
Також люди дізналися, що отця Андрія Шевчука уже встигли перевести тимчасово на службу у храм св. Володимира, що знаходиться у районі цукрового заводу. Але правитиме там священик, не отримуючи заробітну плату, яка йому потрібна на утримання сім’ї. З цього приводу люди ще більше обурилися і висловилися, що «отця Андрія відправили на каторгу» нібито за те, що парафіяни чинили супротив наказам владики.
Окрім цього владика Матфей написав заяву у поліцію на священиків собору Юрія переможця і самих парафіян храму через те, що вони заблокували церкву і не дають вільного доступу до святині, а також через те, що нібито порушується право людей відвідувати богослужіння. Проте служба відбувається. Отець Євген провів богослужіння, але не у приміщені церкви, а у дворі собору, куди кожен міг прийти.

Як повідомлялося раніше, парафіяни собору написали звернення із 750 підписами та вирушили на зустріч до Патріарха Філарета, проте рішення оскаржити не вдалося. Але зараз люди вирішили поїхати до Філарета всією громадою. Поїздка запланована і вже наступного тижня у двері кабінету Патріарха постукає не двоє, а декілька десятків парафіян собору Юрія переможця аби відстояти своїх священнослужителів Євгена та Андрія Шевчуків.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>