ПРАВИЛА ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТОМОБІЛІВ НА ГАЗ ПОКИ ЩО ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА СТАРИМИ ПРАВИЛАМИ

До переобладнанняСьогодні все більш актуальним для автовласників стає використання газового типу палива, що є порівняно недорогою за  вартістю альтернативою традиційному пальному. Нещодавній ажіотаж на встановлення газового обладнання на автомобілі також пов’язаний з законопроектом № 4683, поданим до Верховної Ради України 17 червня, який у випадку прийняття ускладнить процедуру такого встановлення.

Однак, у будь-якому випадку встановлення вигідного газобалонного обладнання потребує в подальшому певного алгоритму дій з перереєстрації транспортного засобу.

Станом на сьогодні перереєстрація транспортних засобів у зв’язку з встановленням газобалонного обладнання відбувається за старими правилами. Обов’язковість перереєстрації у цьому разі передбачена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів тощо. Самостійне встановлення такого обладнання заборонене. Відтак такими суб`єктами є ті, котрі провадять господарську діяльність з переобладнання п’яти і більше транспортних засобів протягом року та мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання.

Отож по завершенні встановлення газового обладнання необхідно звернутись до одного з територіальних сервісних центрів для внесення відповідних змін до технічної документації автомобіля. Необхідність такого звернення пояснюється тим, що при цьому змінюється вага авто та тип палива, на якому автомобіль може працювати.

Звертається увага на документи, при наявності яких  можна здійснити перереєстрацію транспортного засобу:

- заява відповідної форми (при собі мати паспорт та ідентифікаційний код);

- акт приймання-передачі транспортного засобу переобладнаного для роботи на відповідному виді палива;

- свідоцтво про погодження конструкції;

- акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) або сертифікат відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.

Також важливо пам`ятати, що Вам слід здійснити перереєстрацію протягом 10 днів з дня встановлення газобалонного обладнання. Переобладнання вважатиметься завершеним, коли власник автотранспорту отримає нове свідоцтво про реєстрацію із зазначенням особливостей конструкції транспортного засобу.

За матеріалами прес – служби Регіонального сервісного центру

МВС України у Волинській області

Антоніна Булавіна

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>