Пам’ятник княжичам переносити не будуть

18195208_736488143185873_1435414884_o27 квітня відбулося позачергове засідання депутатської комісії з питань законності та правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян, очолюваної Олегом Тимосевичем. На порядок денний засідання виносилося одне питання – розгляд петиції, зареєстрованої володимирчанином Русланом Пилипюком «Про недопущення перенесення скульптури княжичам Данилу і Васильку», розміщеної, як відомо, у сквері на розі вулиць Князя Василька й Данила Галицького.
«Вважаємо, що паркова споруда князям Данилу і Васильку у дитинстві у сквері на розі вулиць Данила Галицького і Князя Василька, автором якої є видатна українська скульпторка, почесна громадянка Володимира-Волинського Теодозія Бриж, гармонійно розміщена у даному просторі і переміщення її є недоцільним», – ідеться в тексті петиції. Станом на 28 квітня 2017 року дана петиція зібрала 150 необхідних підписів. От-тільки річ у тім, що переносити скульптуру ніхто наміру не має, на чому неодноразово наголошував Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк.
Для того ж, аби нарешті розставити всі крапки над «і», у залі засідань виконавчого комітету міської ради 27 квітня і зібралися члени депутатської комісії, а також автор означеної петиції Руслан Пилипюк. За його словами, в грудні минулого року в одному з місцевих друкованих видань було розміщено інформацію про встановлення в сквері на розі вулиць Данила Галицького та Князя Василька пам’ятника «Борцям за волю України». Й у повідомленні, буцімто, йшлося про те, що в зв’язку з цим пам’ятник Данилу й Васильку зі скверу буде перенесено. Цю інформацію спростував присутній на засіданні начальник управління архітектури та містобудування виконавчого комітету міської ради Тарас Киба. За його словами, Олександр Мазурок, який розробляв проект пам’ятника «Борцям за волю України» на безоплатній основні, презентуючи його, обмовився про можливість перенесення зі скверу пам’ятника княжичам. Однак на рівні управління архітектури та будівництва, а тим паче, на рівні виконавчого комітету міської ради такий варіант ніколи не розглядався. Більше того, проект пам’ятника у виконанні Олександра Мазурка не був прийнятий. Відтак, оголошено конкурс на проект пам’ятника «Борцям за волю України» вже на платній основі. Й при його встановленні в вищезгаданому сквері, скульптура княжичів переноситися звідти не буде, позаяк, такої потреби, запевнив Тарас Киба, немає.
-Пам’ятник княжичам залишатиметься на своєму місці, а пам’ятник «Борцям на волю України», найімовірніше, буде розміщений ближче до Площі Героїв. І таке «сусідство» пам’ятників, переконаний, абсолютно ні в кого не викликатиме запитань чи спротиву, – відзначив Тарас Киба.
Відтак, рішення членів комісії з питань законності та правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян, була одностайною та чіткою: запевнити автора петиції Руслана Пилипюка та всіх жителів міста в тому, що скульптура княжичам Данилу й Васильку залишиться на своєму місці – в сквері на розі вулиць Данила Галицького та Князя Василька.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>