Мухи окремо, котлети окремо.

муха котлэтаШановні учасники Малого Прикордонного Руху – ви, коли заповнювали заяви в Польському консульстві пам’ятаєте що писали (чи за вас писали, а ви гроші платили). Правильно, ви всі дружно, як один рвались в польські музеї, сильно хотіли відвідати історичні пам’ятки, культурні заходи, та побувати на могилах своїх родичів. Дуже правильна і благородна мета – ради неї варто кожен день паритись і мерзнути в бусах (залежно від пори року). А польська сторона вам це заборонила робити до початку серпня – ох і незадоволення це викликало в українців. Як же так, відривають від культури. Правда, серед незадоволених висловів дуже часто звучить слово «цигарки». Хвилиночку, а при чому тут цигарки, про цигарки ніякої мови в консульстві не було.

Сарказм може і недоречний, але: при зустрічі дипломатів по питанню призупинення цього руху саме ці аргументи буде наводити польська сторона. А коли українська сторона з якогось дива скаже, що українці від бідності і безробіття змушені займатись контрабандою і від припинення МПР дуже постраждають у фінансовому плані, то почує приблизно наступне:

– Так це ж від вас залежить, що ваші співгромадяни бідні і не мають роботи. Думайте про них, як ми думаємо про своїх і все у вас буде добре. А до нас Папа з візитом, то нам треба, аби паломники з України могли вільно і без перешкод приїхати в Польщу. Нам не потрібні претензії з Ватикану, що ми щось не можемо організувати.

Звичайно, призупиненням МПР польська сторона вирішує для себе ще одну проблему – тихий страйк митників повністю нівелюється. Не має черг, не має і проблем, а за місяць щось придумається.

Цілком реально, що в польської сторони є і інші скриті причини для такого кроку, з часом все стане на своє місце, але ще раз наголошую – при безвізовому режимі такого б не було. А для нас безвізовий режим з Євросоюзом залежить від тих, кого ми утримуємо за рахунок своїх податків і кого вибрали.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>