Малозабезпечені сім’ї з Березовичів і досі чекають на вирішення питання, яке можна було вирішити одним телефонним дзвінком

карпюкНашому однопартійцю в селі Березовичі поскаржилася малозабезпечена сім`я, що на звернення про забезпечення їх дровами вже більше місяця немає ніякої реакції. Пам’ятаючи про дану ситуацію і знаючи, що питання доставки двох машин дров набуло обласного значення, я 10 лютого, будучи на сесії обласної ради, вирішив з нашим обласним депутатом Олесем Биком зайти до загального відділу ОДА та поцікавитися, чи є у них звернення Володимир-Волинської РДА з приводу надання дров двом малозабезпеченим сім’ям з Володимир-Волинського району. М’яко кажучи, «здивуванню» не було меж. Працівники відділу надали нам копію листа, в якому Володимир-Волинська РДА просить область вирішити питання двох машин паливних дров.
А тепер про цю історію детальніше. Півтора місяці тому дві малозабезпечені сім`ї із села Березовичі звернулися до сільського голови із проханням забезпечети їх дровами. Питання мало б вирішитися ще на рівні сільської ради. Але сільський голова звертається з листом на ім’я голови Володимир-Волинської РДА, в якому просить вирішити це питання. І щоб задовольнити його, пані Василець, мабуть, достатньо було зробити один лише телефонний дзвінок до директора місцевого лісгоспу або когось із підприємців, які займаються лісопереробкою. Та голова Володимир-Волинської РДА не знайшла нічого кращого, як звернутися з цим в ОДА. Можна собі лише уявити, яке враження в обласних керманичів було після отримання такого звернення. Враховуючи, що відповідь мала бути толерантною, перший заступник голови Волинської ОДА дає пораду пані Василець, як вирішити «питання обласного значення». А її лист з рекомендаціями повернули у Володимир-Волинську РДА для врегулювання ситуації. Але й ці поради не допомогли очільнику району зрозуміти свою помилку і врегулювати проблему без втручання ОДА і не перекладаючи її на підлеглих. Натомість пані Василець розписує вирішення цього питання на управління соціального захисту Володимир-Волинської РДА.
Усе це було б смішним, якби не таким сумним і за цією ситуацією не стояли люди. Біда в тому, що голова РДА займається зволіканням та відписками і переводить мізерну проблему в ранг обласного значення. Не зрозуміло, яким чином працівник, якого б то не було відділу РДА, має звертатися до керівника лісгоспу чи до приватного підприємця, щоб хтось із них надав благодійну допомогу у вигляді дров двом малозабезпеченим сім’ям? І якою буде реакція посадовця чи підприємця, коли до нього звернеться звичайний підлеглий будь-якого відділу РДА, а не керівник району? Відповідь очевидна: звичайного працівника ніхто слухати не буде, тому проблема залишиться нерозв’язаною.
Хочу наголосити, що дрова двом сім’ям «везуть» уже півтора місяці, а на вулиці зима. Висновок: якщо голова РДА з елементарного звернення зробила проблему обласного масштабу, що не варта паперу, на якому написана, і якщо на місцевому рівні керівники району дозволяють собі займатися таким зволіканням, стараючись перекласти вирішення будь-якого питання на плечі підлеглого, то країна, напевно, ніколи не розпочне реформи, про які так багато говориться. Тим більше, що зарплата голови РДА – 10 тисяч гривень, а зарплата рядового держслужбовця – 1700. Втім, такі елементарні питання швидко та якісно може вирішувати очільник району, який користується авторитетом.
Павло Карпюк, депутат районної ради

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>