Любомль та Устилуг можуть втратити статус міст

eee_22Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України.
У результаті, такі міста Волинської області, як Берестечко, Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль, Рожище та Устилуг можуть втратити свій статус.
Документ був зареєстрований 24-го січня і передбачає, що місто повинно мати понад 20 тисяч населення, селище – 5 тисяч і більше, а село – менше ніж 5 тисяч населення,- пише Перший.
Проєкт уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміну їх меж, про це йдеться у законопроєкті № 2804 від 24.01.2020 на сайті Верховної Ради України.
За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.
Щоб населений пункт називався містом, необхідно не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.
Якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, то він може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами.
Один або кілька населених пунктів можуть об’єднатися в громаду. Об’єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область складатиметься з районів.
У законопроєкті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін. Він підготує проєкт рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього.
А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно. Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>