КІНО ПРО ВОЛОДИМИР ПОКАЖУТЬ У РІВНОМУ і ХЕРСОНІ

ПІд час зйомок фільму "Начитали".

ПІд час зйомок фільму “Начитали”.

Фільм про Володимир-Волинський відібрали у конкурсну програму два міжнародні кінофестивалі.
У Рівному 26-30 вересня вдруге відбудеться міжнародний кінофестиваль «Місто мрії». За час прийому кіноробіт у 2017 році надійшло 245 заявок від режисерів із 47 країн світу, серед яких Україна, Австралія, США, Іран, Великобританія, Іспанія, Індія, Бельгія, Німеччина, Франція, Фінляндія, Канада, Польща, Японія, Румунія, Ірак, Болгарія, Греція. Журі відібрало 100 кращих робіт. Програма фестивалю складатиметься з міжнародного та національного конкурсу, останній передбачає змагання стрічок повного метра, короткометражок та номінацію «Рівне. Волинь».
Сценарій кількахвилинного фільму «Начитали» (або «Дитина з полички») написала й екранізувала Світлана Федонюк, журналіст із Володимира-Волинського, а нині ще й депутат міської ради. Міні-грант на кіновиробництво надав фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», локації – всеукраїнська мережа книгарень «Є», в головних ролях спробували творчі сили звичайні містяни: випускниця педколеджу Аліна Жук, підприємець Андрій Недбало та фотограф Ольга Аракчеєва. Знімальна група теж складалася з місцевих жителів: оператор Володимир Назарук, костюмер – підприємець, депутат райради Ганна Фурман. А от музику подарували рівнянин Юрій Журавель, лідер гурту «От вінта», та львівський діджей Кай Каславіньєрі.
IMG_2091Як розповіла Світлана Федонюк, у Рівне вона прибути не зможе, бо складатиме екзамени в університеті театру, кіно і телебачення, де здобуває ступінь магістра. А от на ХІІ Міжнародний фестиваль «Кінокімерія» таки поїде. Цьогоріч він відбудеться у Херсоні 15-16 вересня. «Кінокімерія» є своєрідною хрещеною матір’ю володимир-волинської режисерки, адже свого часу вона отримала тут Гран-прі за короткометражку «Ранок з Тіффані», далі – бронзову медаль Всесвітнього конкурсу кінолюбителів UNICA у Болгарії. Також представляла Україну на 75-ій UNICA в Австрії фільмом «Чудо Господнє».
«Ностальгую за тими часами, коли була наївною кіноаматоркою, коли заради власного шляху у мистецтво зняла погони митника, позбулась матеріалістів в оточенні. Тепер, отримавши диплом організатора кінотелевиробництва, чітко розумію: творчість без грошей можлива лише в «рожевих окулярах». Якісний аудіовізуальний продукт вимагає величезних інтелектуальних зусиль та фінансових затрат. Вдячна, що дирекція «Кінокімерії» оплатить мені дорогу й побут», – ділиться КАДР НАЧИТАЛИ АЛІНАСвітлана Федонюк. І обіцяє до дня Святого Миколая розмістити свій фільм у вільному Інтернет-доступі. «Це подарунок Володимиру, бо тут завжди так гарно мріється! Це добрий, теплий кіноспогад про літо у зимову холоднечу, коли хочеться сховатися під ковдру, пити чай, читати книжки і дивитись кіно», – каже режисер і закликає волинян відвідати «Місто мрії» у Рівному. Цей обласний центр, завдяки зусиллям Світланиного друга сценариста Віктора Булиги, вже претендує на виробничий майданчик нового українського кіно. Такого, якого сьогодні вимагає час і глядачі: національного, цікавого, пригодницького, якісного.
Валерій Умрихін
Фото: Ольга Аракчеєва

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>