Катя Коренга: «Думаю, найбільша моя перемога ще попереду»

DSCN0251А поки що юна нововолинянка мріє підкорити висоту під назвою
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка.
Щасливим виявився нинішній рік для випускниці Нововолинського НВК «Школа №1-колегіум» Катерини Коренги. За результатами зовнішнього оцінювання 2015 року юна нововолинянка,і ще її ровесник – випускник загальноосвітньої школи села Брани Горохівського району Тарас Войціцький, – єдині в області набрали по 200 балів з двох предметів: математики та географії. До максимуму – 600 балів – Каті не вистачило півтора бали (її результат з української мови та літератури – 198,5).
-Талановита, врівноважена, працьовита, наполеглива дуже відповідальна і скромна, – каже класний керівник 11-Б класу Алла Горбач, . – А взагалі мені щастить на талановитих дітей, які є найвищою нагородою у роботі вчителя. І я дуже пишаюся тим, що в перемогах моїх учнів Владислава Дричика та Романа Воробія, а тепер і Катерини Коренги є часточка й моєї праці та душі. Гадаю, що ми ще не раз про них почуємо.
Народилася дівчина у сім’ї, де батьки змалку навчали дітей (у Каті є ще менша сестричка-третьокласниця Вікторія) не пасувати перед труднощами і завжди досягати своєї мети. Тато дівчини Валерій Григорович працює заступником директора однієї з фірм агропромислового комплексу «Пан Курчак», мама Ірина Григорівна – підприємець. В житті Катерини вони, за її словами, завжди були і є найголовнішими людьми, які її розуміють, у всьому підтримують, допомагають, а головне – люблять не за щось, а просто так. Дізнавшись про те, що їхня донька стала кращою серед волинських школярів за результатами ЗНО, батьки дуже зраділи, а мама від щастя навіть просльозилася.
-Я не вважаю, що завжди була ідеальною і слухняною дитиною, але не можу сказати, що батьки колись були несправедливі по відношенню до мене. Якщо сварили, то було за що, – сміється дівчина.
У цій родині завжди цінувалася книга, тож читати Катя почала рано. Навчання в школі давалося їй дуже легко. Матеріал, на який декому з однокласників доводилося витрачати додатковий час, дівчина запам’ятовувала на уроці. Найулюбленішим шкільним предметом для неї була географія. Тим більше, що викладала її улюблена вчителька Алла Євгеніївна, яка була для старанної учениці не лише класним керівником, хорошим наставником і прикладом для наслідування, а й справжнім другом та порадником, до якого вона могла звернутися з будь-яким запитанням і отримати відповідь. Свої знання з цього предмета дівчина не раз підтверджувала на шкільних турнірах і олімпіадах усіх рівнів.
-Я, звичайно, користувалася вдома підручниками, але ніколи навіть не пробувала визубрювати шкільні завдання напам’ять. Сидячи на уроках, уважно слухала вчителя і старалася зрозуміти суть того, про що говорить педагог. Будь-яка інформація набагато легше запам’ятовується і засвоюється, якщо ти розумієш, про що йде мова, – пояснює Катерина. – Уроки, звичайно, доводилося вчити і вдома, але у мене завжди вистачало часу й на дозвілля. Я дуже люблю читати художню літературу та відпочивати з друзями і рідними на природі або просто прогулятися містом. Правда, вже в одинадцятому класі до тестування мені допомагали готуватися репетитори – Людмила Володимирівна Розік та Антоніна Миколаївна Галінчинська. Багато допомогли мені вчитель української мови і літератури Тетяна Миколаївна, а також всі інші педагоги нашої школи.
Свою майбутню професію Катерина Коренга хоче пов’язати з економікою і мріє стати студенткою факультету економічної кібернетики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка. А згодом, якщо випаде така можливість, вона дуже хотіла б поїхати на навчання і стажування за кордон. В особистому житті Катя мріє зустріти такого хлопця, який найперше був би впевненим у собі, завжди розумів її. Як і кожна людина, вона хоче стати щасливою та успішною у професійній сфері, і в особистому житті, мати поруч справжніх друзів, на яких завжди можна покластися.
-Мені дуже подобаються люди старанні, доброзичливі, відверті та відкриті для добра, не люблю зверхності й гордині, – посміхається Катя. – Чи вірю я в долю, яку пророкують астрологи? Не дуже. За гороскопом я Водолій і Тигр. І, звичайно ж, читала те, що приписують цим знакам Зодіаку. Переконана, що кожна людина – сама коваль свого щастя. За втілення мрій треба боротися, хоч це й не завжди легко і потребує терпіння та праці над собою. Яку перемогу я вважаю найважливішою для себе? Думаю, що найголовніша моя перемога ще попереду, – на мить замислившись, усміхається моя співрозмовниця.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>