Іменитий польський режисер екранізує найбільш контроверсійний момент недавньої польсько-української історії.

wolyn_smarzowski_plan_3У наступному, 2016-му році на кіноекрани у Польщі має вийти художній фільм Волинь. Стрічка розповість про так звану “Волинську трагедію”, або, як її називають поляки, “Волинську різню».
Фільм вже привертає велику увагу медіа, оскільки його творцем є один з найбільш затребуваних сучасних польських режисерів – Войцех Смажовський.
Сценарій фільму, бюджет якого становить понад 14 мільйонів злотих, основується на автобіографічних оповіданнях Станіслава Сроковського, що пережив події 1943 року у семирічному віці. У одній з рецензій збірку оповідань Станіслава Сроковського під назвою “Ненависть” (2006), яка лягла в основу стрічки, за рівнем змальованого насильства порівнюють із фільмом Мела Гібсона Апокаліпто. Причому, не на користь останнього.
Стосовно контроверсійної тематики свого фільму, Смажовский запевняє, що робить усе, аби фільм став “не стіною, а мостом” поміж поляками та українцями. Однак, зважаючи на те, що досвід тих трагічних подій залишається ще дуже і дуже “непроробленим” як в історичній науці, так і в історичній пам’яті обидвох народів, завдання, яке ставить перед собою режисер, дуже і дуже непросте.

За посиланням на Facbook

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>