Хто і чому обливає брудом директора Селецької школи

Фото 2Згідно з моральними нормами, на анонімні листи прийнято не відповідати. Чесні люди навіть у вирішенні конфліктів обирають відкритий шлях. Але у журналістів своя специфіка роботи, тому кожне звернення до редакції, навіть анонімне, є сигналом, на який потрібно відповісти. Редакція нашого видання отримала листа, підписаного батьками і деякими вчителями Селецької ЗОШ (без прізвищ, звичайно), в якому вони звинувачують директора навчального закладу Віру Мазур у грубому перевищенні службового становища. Перш за все хочеться сказати, що автор, який виступає від імені селецьких батьків, явно не з цього населеного пункту. Інакше б він взяв до уваги той факт, що в редакції «Міста вечірнього» працює людина, яка не тільки є жителькою Сельця, а понад 20 років працювала вчителем і заступником директора місцевої школи. Проте закрадається й інша думка. Можливо, анонім і робить ставку на те, що згаданий кореспондент скористається нагодою і, зважаючи на певні причини, розгромить на сторінках видання і директора, і весь колектив. У такому разі автор листа прорахувався. Об’єктивно і справедливо висвітлити те, що мені самій відомо і що вдалося дізнатися, – питання честі.
Передусім хто ж така Віра Миколаївна Мазур? Народилася вона у 1975 році в селі Стенжаричі у простій селянській родині. Із самого дитинства мріяла стати вчителем. Але, отримавши атестат, почала працювати педагогом-організатором у Зорянській школі, а згодом вчителем математики. Вищу освіту здобувала самотужки і заочно на математичному факультеті Волинського університету. Так склалося, що у 1996 році Віра Дубина стала вчителем математики в Селецькій школі. Діти відразу потягнулися до неї, загорілися її ентузіазмом і творчим запалом, який сколихнув дещо рутинну буденщину школи. Тут, у Сельці, Віра познайомилась з Юрієм Мазуром. Вони створили дуже хорошу сім’ю, дали життя двом синам. А ще мали постійну моральну підтримку мудрих свекрів – Надії Милентіївни та Євгена Федоровича. Родина Мазурів надзвичайно трудолюбива. В цій сім’ї жодна хвилина не витрачається марно. Та Віра на все знаходила час: і на роботу, і на сімейні справи, і на подружню та материнську любов. Талановитий творчий вчитель нагороджена численними грамотами районного та обласного відділів освіти, Почесною грамотою обласної держадміністрації, керівник школи розвитку професійної майстерності вчителів математики і фізики Володимир-Волинського районного відділу освіти.
Фото 3Працюючи поряд з Вірою Миколаївною не один рік, я швидко збагнула, що саме вона в перспективі обійме посаду директора школи. Кращої кандидатури я не бачила. Енергійна, відповідальна, зважена, а головне – принципова, Віра Мазур уособлювала в собі кращі риси сучасного керівника навчального закладу. При всій моїй повазі до попереднього директора школи Миколи Бігуна, зазначу, що він був безпринципною людиною. Його легко було переконати, і він надто швидко змінював свою думку. Отож, автор анонімного листа помиляється, стверджуючи, що в особі Віри Мазур школа отримала гіршого керівника. Педагогу властивий вражаючий контакт з дітьми. Вона залюбки працює разом з вихованцями на суботниках із благоустрою шкільної території, танцює і співає на шкільних святах, ініціює і проводить екскурсії, разом з учнями відвідала всі історичні куточки Волині, побували у Львові, Колодяжному. Минулого року Віра Миколаївна особисто супроводжувала на відпочинок доньку воїна АТО Анастасію Грубесюк. Отож, за директором школи – весь педагогічний колектив.
-Після того, як я закінчила школу, все тут дуже змінилося у кращий бік. І це, на мою думку, заслуга директора школи Віри Мазур, – каже випускниця школи, а нині вчитель Лілія Дмитрук.
Вчитель географії Дмитро Гукало висловився лаконічно: «Працюю у школі достатню кількість років. Анонім із хворою уявою».
-Людина заздрить теперішньому директору і колективу школи, що робота в цілому нічим не гірша, як була при Миколі Бігуну, а швидше навпаки. Некоректні свідчення про життя у школі говорять про те, що людина ніколи не буває в цьому закладі і не знає, чим живе школа, – переконана Віталія Литвинчук.
Анонімні батьки звинувачують Віру Миколаївну в тому, що вона отримала посаду завдяки впливовій родичці. Що ж, Надія Милентіївна Мазур дійсно доводиться рідною сестрою Тамарі Милентіївні Поліщук, але ж родичів не вибирають. Нехай кине у мене каменем той, хто хоч раз у житті не скористався допомогою родичів, друзів, знайомих. Але у даному випадку освітянське керівництво, призначаючи Віру Мазур на посаду директора, керувалося її здібностями і авторитетом в колективі, а не родинними зв’язками.
Фото 4Та найбільшим звинуваченням на адресу директора є те, що у школі навчальний процес майже підмінений постійними пиятиками. «На Новий рік так гуляли, що аж все село гуло!» – обурюється автор. О, якщо село гуде, чути дуже далеко, але я чомусь про таку гулянку дізналася лише з листа. І сусіди, як ближні, так і дальні, нічого не чули. Зрештою, вчителі теж люди. І ніхто не в праві заборонити їм відпочити, відзначити свято чи привітати колегу в позаурочний час. До того ж із перевірених джерел мені стало відомо, що з початку воєнних дій в Україні Віра Мазур звела до мінімуму всі розважальні заходи у школі. Отож, обвинувачення автора листа обурили колектив.
-У нас ніколи не було розмежування між учителями й іншими працівниками школи, тому й у дні народження, весілля вітали своїх колег, як усі нормальні люди, а ті, у свою чергу, могли пригостити келихом шампанського, тортом. Чому ж тепер це стало криміналом? Про які постійні пиятики та ще й під час уроків може йти мова? Жоден вчитель, який себе поважає, цього не допустить! – каже педагог із 37-річним стажем Раїса Матвіюк.
Не мовчать батьки, бо ж анонім підло використав і їх.
Тетяна Кіквідзе (голова батьківського комітету):
-Я шокована. Як можна все перекрутити і водночас писати таку брехню? Чому не згадати, що за час керування Віри Мазур відкрито внутрішній туалет, замінено всі вікна у школі та половина у їдальні, викладено плиткою вестибюль школи, зроблено євроремонт у семи кабінетах, викладено бруківкою центральну обмостку школи, придбано ноутбук, облаштовано світлицю і багато іншого. Власну антипатію до людини треба висловлювати поза межами школи.
-На День вчителя і на 8 Березня школа закрилася відразу після урочистої частини. А новорічне свято тривало до 19 години, де педагоги, працівники культури для учнів проводили інтелектуальні конкурси, водили хороводи. Інформація у листі – повний абсурд і неправда, – стверджує Олена Кашубська.
Неправдою виявилося і те, що Віра Мазур «вигнала» зі школи вчителів-пенсіонерів. Євгенія Литвинчук, Зінаїда Милисюк, Галина Фейдак, Галина Кондратюк, Галина Комаровських одноголосно підтверджують, що до вчителів пенсійного віку Віра Миколаївна завжди виявляла повагу і турботу, давала їм навантаження в міру наявності годин. Правда, пенсіонери зауважують, що при попередньому керівництві мав місце факт, коли під тиском дирекції і колективу без юридичних підстав зі школи передчасно пішов учитель, а тому хочеться вірити, що Віра Миколаївна подібних помилок не допустить.
То хто ж і за що обливає брудом директора школи? Святе письмо попереджає нас, що прийде час, коли все таємне стане явним. Отож у свій час ми дізнаємося ім’я людини, яка підставила батьків і вчителів перед усім селом. Без сумніву, це людина, яка зводить особисті рахунки з Вірою Мазур. Ми всі не без недоліків, усі допускаємо помилки, і саме цим користуються наші недоброзичливці. Когось, напевно, «душить жаба», що молода жінка добилася посади директора і успішно справляється зі своїми обов’язками. Можливо, комусь пече, що у Віри Миколаївни хороша сім’я, а її врода притягує захоплені погляди чоловіків. А ось сама Віра Мазур вважає так:
-Перш за все хочу подякувати аноніму за те, що перевірив на міцність мою сім’ю, колектив, батьків. Я прокоментую лист словами Ліни Костенко: «Все на світі треба пережити…». А тій людині я прощаю, люблю і дуже співчуваю. Якщо вона хоче зробити боляче мені, значить, їй дуже важко. І прошу її надалі уважніше читати видання, куди надсилає неправдиві дані, бо лише про патріотичне виховання у Селецькій ЗОШ на шпальтах «Міста вечірнього» було написано у двох статтях.
Безперечно одне: автор анонімного пасквілю – педагог за освітою. Використання у листі специфічної лексики він не зумів сховати навіть за умисно зробленими помилками: нехай, мовляв, думають, що це писали прості люди. Та дуже хочеться нагадати слова мудреця: «Скільки разів ти зробиш добро, стільки разів воно до тебе повернеться, а ось заподіяне зло помножиться».
Антоніна Булавіна, с. Селець, Володимир-Волинський район

4 thoughts on “Хто і чому обливає брудом директора Селецької школи

 1. Вчитель

  Я вчитель Селецької школи. Анонімок не писала, але не можу змиритися з кричущою несправедливістю, яку прочитала. Бувший директор Бігун М.М. – людина порядна і чесна, яких тепер мало. І коли в серпні 2012 року наш колектив на пленарному засіданні дізнався, що директора примусили написати заяву за власним бажанням, кожен з нас був в шоковому стані. Ми вирішили будь-що відстоювати його. Але Микола Миколайович зібрав усіх і спокійно сказав, що він доробився до пенсії, а нам жити і працювати, у кожного ж сім’я, заспокоїв, попросив змиритися, додав, що при теперішній владі (влада Януковича) шукати правди складно. Ми довго не могли вгамуватися, але з часом все втихло.
  На свою посаду, це не секрет, Бігун М.М. готував іншу людину, а не Мазур В.Г. Її ж посадила туди не тільки родичка, а голова партії регіонів Ковальчук Т.М. (авторка статті чомусь пише Поліщук Т.М.). Грізна на той час керівниця, яка чітко диктувала, кого і куди призначати. Після повалення влади Януковича нова директорка довго боялася люстрації, заводила про це мову в колективі, згодом, переконавшись, що їй нічого не загрожує, замовкла.
  Кореспондентка кривить душею, коли пише про Мазур В.М. таку хвалебну оду. Правда хіба що в тому, що «її врода притягує захоплені погляди чоловіків». Бо ж з’явилася Віра Миколаївна у колективі Селецької школи не випадково. На своє нещастя, закохався в неї наш колишній талановитий учитель географії і образотворчого мистецтва, заручився, просив керівництво, щоб перевели її із Зорянської школи в нашу. Опинившись у Сельці, наречена зразу ж знайшла собі більш вигідного жениха і, як кажуть, «відшила» попереднього. Через неї учитель пішов зі школи, взагалі покинув учителювання. А зараз Віра Миколаївна своїми залицяннями не дає проходу нашому вчителю математики. А от відколи працює у школі, не провела жодної належної педради, ніякого аналізу роботи вчителя ніхто від неї не чув. Порядку і дисципліни у школі нема. Все котиться само собою. Більшість учителів не підтримує директорку, хіба що ті, кому це вигідно. А для спростування анонімного листа, якого отримала ваша редакція, директорка просила кожного персонально щось написати. Є люди які не відмовили. Наприклад, учитель географії Дмитро Гукало пише у вашій статті «Працюю у школі достатню кількість років. Анонім із хворою уявою». Звичайно, йому працювати затишно. У сільській школі він ховається від призову в армію. Уроки прогулює, бо з дозволу директорки Мазур В.М. доволі часто простоює на таможні з контрабандою. Лілії Дмитрук – молодій вчительці, яка «бачить зміни у кращий бік» Віра Миколаївна в цьому році знайшла місце і взяла на роботу. Віталія Литвинчук потрапила в залежність від Віри Миколаївни, коли почала працювати у Польщі, одночасно отримуючи гроші у школі. Тому, напевно, саме вона не знає , чим живе школа. Матвіюк Р.М. – вчителька-пенсіонерка, з приходом Мазур В.М. нарешті отримала при атестації вищу категорію, якої попередній директор не давав, бо не було за що.
  А шановна кореспондентка – це та вчителька, більше того, завуч нашої школи, яка була звільнена при бувшому директорові. Це ж ви, пані Булавіна, протиставили себе колективу до такої міри, що звільняв вас колектив на зборах трудового колективу (є протокол), до речі, про це ви пишете у своїй статті «під тиском дирекції і колективу». Ви чекали, що Бігун М.М. буде вас захищати, а він виявився, як ви пишете «безпринципним, змінював думку» і став на сторону колективу.
  Мені прикро, що змушена це писати, бо раніше жила за принципом – не виносити бруд із хати. Але хата наша хитається. Треба щось робити. Можливо, керівництво, прочитавши це, наведе порядок. Всі ж розуміють, що відкрито шукати правди у нашому суспільстві поки що не можна.

  Reply
 2. nika

  Якби не жила в Сельці і не знала, до якого стану напивався Микола Бігун, як обзивав дітей дебілами, подумала б, що живу на Марсі. Хай він ще скаже спасибі одному генералу, який родом з Сельця і який ще тоді – а він знає коли, не попер його з місця за статтею. Як той Бігун состряпав протокол батьківських зборів, що з нього обласна прокуратура реготала. Де ж це бачено. щоб директор школи так не знав законів? І про який там протокол про звільнення бувшого завуча йде мова? Хто юридично мав право її звільняти? Хто перевіряв її роботу? Жінка написала заяву на звільнення. То про який протокол можна говорити? Мелють язиками. а про що і самі тями не мають. І правильно зробила, що за бувших колег заступилася! Це в правилах їх родини. Вони мстити не вміють і помилки свої визнають. І хай Бігун не бреше, що Булавіна просила його допомоги по влаштуванню на роботу. І взагалі, анонімщики, залиште ту жінку в в спокої і Мазур до речі теж, бо викличете вогонь на себе і старі грішки вспливуть. Бо вже в селі дотямують, звідки вітер повіває.

  Reply
 3. Вчитель

  Хочеться нагадати Мазур ще раз, як вона “добилася” посади директора. Звичайно ж, не своїм розумом, бо після школи вчилася заочно. То про які здібності пише Булавіна? Та й сама ж Вєрка виступала в свій час проти автора статті. Булавна забула про це, чи у неї є свій план: розхвалити директора-самозванку, щоб потім допомогти з тріском вигнати зі школи. У Мазур “авторитат” у школі зводиться до наливання спиртного. І якби ми не написали в облвно про розпивання горілки на перервах між уроками унашій школі (а звідти звичайно ж дали їй по мозгах) то це продовжувалось би і дальше. Але вона не закрила бар у школі, як це зробила б розумна директорка, а перевела режим горілкопою на післяуроків. То про які обдарування Мазур може бути мова? Правда і те, що гонить пенсіонерів. Чому серед вересня попросила з посади Євгенію Литвинчук, а взяла Матвіюка? Чому в Галини Кондратюк чотири години навантаження, а в другої пенсіонерки Раїси Матвіюк 22 години? То про яку повагу і турботу про песіонерів йде мова у статті? І мудрості у Мазур мало. Після того, як вона розказала Булавіній, що про неї писати у відповідь на листа редакції, зібрала нас у вчительській і сказала щоб писали про неї хороше. Чому ж писали не всі колеги? Бо добре бачать ситуацію у школі і знають до чого схиляються обдарування директора. А свою циганську “вроду” хай взагалі засуне в труси, бо її тут крім Булавіної і Вєрки ніхто не бачить. І математик не повівся на її залицяння, бо він чоловік на своєму місці. І шкода, що через таку дуру, школа втратила хорошого спеціаліста, бо сказав, що йде від нас.
  А Раїсі Матвіюк напевно зраджує пам’ять, бо саме вона приносила могорич до школи за день народженняїї матері і наливала на великій перерві. А тут пише, що жоден вчитель, який себе поважає, цього не допустить. То виходить, що вона брихуха і не поважає сама себе.
  А за Тамарою Милєнтієвною ще один гріх – Березовицький. Туди вона запхала на посаду директора свою племінницю Тетяну Федорівну, знявши Пашка. Ось так у нас в районі не освітянське керівництво, як пише Булавіна, призначало двох директорів, а саме їхня родичка – колишня учільниця партіі регіонів.
  Запам’ятай, Мазур, не всі у школі і селі поважають і підтримують тебе. А Бігуна, якого ти нагло скинула не треба зачіпати. Це не той метод захисту обрали ви з Булавіною, вихваляючи тебе, топити Миколу Миколайовича. І ми надіємося, що як ти присунулася в нашу школу і сама назвала себе директором, так ти з тої посади і полетиш. А нашу хорошу школу ти зганьбила. Гріх тобі ціна.

  Reply
  • читач

   Прочитавши ваші коментарі, можна сказати що не місце таким вчителям в нашій школі, ви ж не малі діти а тут так с***сь , вас же читають і ваші учні. Ось який приклад подаєте підростаючому поколінню. Стидно, що в нас такі вчителі, боїтесь нормально поговорити ,вияснити ситуацію , а прикриваєтесь і пишете анонімки які не мають ніякого смислу. Добре що хоть матів не має , то прославилася б школа ваша не на район а на цілу Україну. Ти анонім під псевдонімом “ВЧИТЕЛЬ” – і ти ще після цього називаєш себе вчителем??? Якщо так то тобі стидно буде в очі дивитись дітям яких навчаєш.
   Ти бучу переживаєш за всіх , хто кому які посади дав , видно тобі не дісталось нічого , і не повезло по життю…
   Яка вигода писати тобі цю всю херню????? Посварити всіх ???
   І всі ті анонімки почали писати коли в школу прийшов працювати Матвіюк, значить це якось повязано з ним, і пише ці анонімки людина з його блищого оточення.

   Reply

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>