Фоторепортаж. Житані

  • Фоторепортаж. Житані
  • Фоторепортаж. Житані
  • Фоторепортаж. Житані
  • Фоторепортаж. Житані
  • Фоторепортаж. Житані

Житані – село, де дбають про порядок
Всі вулиці в селі асфальтовані. Заквітчані особняки із сучасним дизайном, з альпійськими гірками та дитячими майданчиками майже на кожному кроці. На центральній вулиці аж 4 торгові точки. Приваблює альтанка, в якій збираються любителі пива. Занедбаних, а тим більше захаращених дворів у Житанях немає. Спеціально відведене для вивозу сміття місце знаходиться за межами села. Як каже Євгенія Кучерина, мешканці села дбають про порядок і затишок. Сама пані Євгенія – господиня гарної оселі, пишається своєю родиною, яка власною працею створила добробут сім’ї.
Сергій Юхно, завідуючий місцевим клубом (керує і церковним хором), підняв на вищий рівень художню самодіяльність села. Радує око і сільська церква, яка незабаром відзначить своє 150-ліття.
Згідно з історичною довідкою, Житані в давнину було вотчиною князя Хобултовського і «спеціалізувалось» на вирощуванні жита. Звідси і назва села. А якщо заглянути у ще давнішу історію , то вчені стверджують, що саме в районі Житань стояли монголо-татари, готуючись до облоги Володимира. Недаремно не так давно у Житані ринули «чорні археологи», вони знаходили не лише монети, а й пощерблені мечі та пробиті щити.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>