Фоторепортаж. Ворчин

  • Фоторепортаж. Ворчин
  • Фоторепортаж. Ворчин
  • Фоторепортаж. Ворчин
  • Фоторепортаж. Ворчин
  • Фоторепортаж. Ворчин
  • Фоторепортаж. Ворчин

Жителі Ворчина вважають своє село не віддаленою територією, а курортною зоною.
На узбіччі замріяно гойдається ліс, посилає таку бажану в спекотливу днину прохолоду. Ліс простягається на чималу відстань, а село виринає з-за дерев зовсім несподівано.
Першою усіх, хто приїздить до Ворчина, вітає каплиця святої Катерини – покровительки села. Чудово оздоблена, заквітчана, каплиця є духовним центром села. В середині – статуя святої Катерини. Оскільки у Ворчині немає церкви, саме тут, біля каплиці, проходять урочисті богослужіння.
Згідно історичних джерел, Ворчин ніколи не був великим селом і виник на основі окремих хуторів. На кінець 19 століття в селі було 22 садиби, проживало 127 жителів. Гордістю села в той далекий час була броварня. Ворчин поділили між собою два двоюрідні брати – польські поміщики Садловський та Врублевський. Про минуле Ворчина згадує Лідія Василевська, 1933 року народження. Вона не є уродженкою Ворчина, але провела тут майже все своє життя. Пані Лідія вийшла у Ворчин заміж, Жінка пригадує, що у Ворчині, незважаючи на труднощі післявоєнних років, життя було веселе. Діяв клуб, де вечорами звучала музика, «крутили» кіно та платівки. В селі була 8-річна школа, яку закрили в 1968 році. Майже всі вчителі були із східної України, в основному з Чернігівщини. Сучасний Ворчин – село невелике. Тут проживає 89 чоловік, з них – 11 дітей. Немає школи. Від клубу залишилась занедбана будівля Є проблеми з маршрутним перевезенням. Але забутими та віддаленими ворчинці себе не вважають. В селі діє магазин, ФАП, в 1990 році проведений газ. Мешканці села пишаються своїми односельчанами.
Головна окраса села – два мальовничих ставки, на берегах яких мріють верби та тополі. На ставках облаштовані місця для відпочинку із затишними альтанками, пірси для купання. У вихідні дні на ставках відпочивають не лише ворчинці, а й мешканці Зорі, Білина, П’ятидень. Жителі Ворчина вважають своє село майже курортною зоною і запрошують на відпочинок усіх бажаючих.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>