День Бабусі та День Дідуся відзначають у Польщі

LsJBwv-boTAДень Бабусі (Dzien Babci) і день День Дідуся (Dzien Dziadka) відзначаються у Польщі в січні і слідують один за іншим – 21 і 22 січня відповідно.

Традиція святкування зародилася в 60-х роках XX століття. Першим з’явився День Бабусь. Ідея перетворити 21 січня в свято вперше була згадана в тижневику “Жінка і життя” (“Kobieta i Zycie”). Ну а через кілька років в країні стали відзначати і день Дідусів.

У ці дні онуки вітають своїх дідусів і бабусь, відвідують їх. А якщо ті живуть далеко, то завжди можна зателефонувати їм або послати листівку.

Зі святом традиційно вітають і перші особи держави. У день Бабусь президент Броніслав Коморовський побажав “задоволення від результатів виховання, щоб передати молодшим якомога більше наших знань, умінь і досвіду”. Привітала і перша леді Польщі Анна Коморовська: “Бажаємо сил, здоров’я і гарного настрою. Бажаємо багато приводів для радісної усмішки. Бажаємо, щоб було якомога більше часу для зустрічі з молодшим поколінням, бо це шанс доторкнутися до джерела радості, оптимізму та щастя, яким є онуки”.

У школах і дитячих садах в ці дні організовуються виступи, на які, звичайно ж, запрошуються бабусі й дідусі, щоб почути привітання від наймолодших. А співробітники різних ЗМІ все частіше вирушають у різні навчальні заклади, щоб записати поздоровлення і побажання дітей, адресовані бабусям і дідусям, а потім опублікувати їх напередодні свята.

День Бабусі та День Дідуся відзначаються в різні дні і в інших країнах – Болгарії, Іспанії, США, Франції, Росії

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>