Учасник конкурсу №9

«У нас в домі головні – діти!»

28504257_1620053494737436_2027127487_oОлена Омелюх у Володимирі-Волинському відома як володарка титулу «Княжна» 2003 року. Знають її також за діяльністю громадської організації «Creative Studio», якій незабаром виповниться рік. Однак сьогодні ми розповімо, яка ж Олена вдома, коли за нею не спостерігає громадськість, як розподіляються хатні обов’язки в сім’ї та як виховують двох синочків.
Олена разом з чоловіком Віталієм проживають в одній з багатоповерхівок на вулиці Ковельській, де мають власну квартиру. Двері під’їзду зручно виходять у двір до дитячого майданчика. В сім’ї виховується двоє синів – Владислав та Олександр. Нашу розмову з Оленою розпочинаємо із запитання, хто в домі господар де-юре та де-факто.
-У нашому домі, звісно, головує чоловік, – розповідає господиня. – Віталій – гарний господар та турботливий тато. Можливо, саме тому де-факто у нас головні – діти (сміється – ред.). Усе життя та уклад побуту концентрується навколо них.
Так заведено, що кухня в квартирі у переважній більшості знаходиться в підпорядкуванні жінки. Олена теж каже, що це її маленький острівок.
-Тут все зроблено під мої потреби. Насправді мені до вподоби планувати розташування меблів у кімнатах, а також їх комплектацію, тому свій інтер’єрний апетит задовольняю на основній роботі, допомагаючи клієнтам в облаштуванні їхніх приміщень, – наголошує жінка.
Олена розповіла, що у їхній невеликій оселі кожен куточок зроблений і облаштований нею власноруч з великою любов’ю. Час для цього знайшла, коли перебувала у декретній відпустці.
-Саме тому наразі найдушевнішим та найзатишнішим місцем є дитяча кімната, – наголошує Олена.
Відразу ж фантазує, що якби були більші фінансові можливості, то ремонт не робили б, а краще переїхали б у приватний будинок, щоб хлопцям був простір. А їхні сини мріють про власний двір, хаскі та батут.
Розміщенням меблів у квартирі займається не тільки Олена, їй допомагають сини, хоча й ходять тільки в початкову школу та садок. Молода матуся вважає, що хлопці перейняли від неї відчуття стилю та захоплення від програм про ремонт.
-Сини часто брали участь в міграції меблів по квартирі, – згадує Олена сміючись.
Окрім пересування меблів по квартирі, як зізнається Олена, діти обожнюють знімати старі шпалери зі стін. Не відмовляються і від того, щоб допомогти татові у різноманітних роботах, пов’язаних з ремонтом, і в усе хочуть внести свою частинку творчості.
Господиня розповідає, що є прихильницею мінімалізму. Але, зважаючи на двох непосидючих хлопців, які постійно вносять свої корективи, у квартирі панує модерн.
-Дуже люблю всілякі штучки, зроблені власноруч. Коли дійшла черга оформляти робочу частину дитячої кімнати (хлопці підросли і вже активно навчаються), тоді ж виникла ідея створити іменні місця. Для цього я використала всі можливі підручні матеріали. Вважаю, що вийшло дуже затишно та витримано в одному стилі, – з усмішкою розповідає Олена.
Також жінка вважає, що основну роль у зміні інтер’єру відіграє те, що сім’я є досить динамічною і постійно змінює простір навколо. Ось і на момент розмови з журналістом Олена розповіла, що зараз планують зробити ремонт у квартирі. Враховуючи те, що хлопчики активно беруть участь у впорядкуванні помешкання, цікавимося, де вони найбільше люблять проводити вільний час.
-Ми з чоловіком ще до народження першого синочка для себе визначили, що змалечку будемо своїм дітям прищеплювати любов до спорту. Саме тому в квартирі встановили шведську стінку та облаштували біля неї місце. Тепер ця «помічниця» рятує нас, коли на вулиці панує негода, – ділиться турботлива мама. – Зараз думаю над тим, як було б краще зонувати вітальну кімнату, що і де розмістити.
Жінка розповідає, що хоча квартира й невелика, однак, коли діти були меншими, був час, аби щодня прибирати. Однак після того, як вийшла з декретної відпустки на роботу, довелося активізувати функцію «встигнути все за годину». Також Олена додає, що багато в чому по господарству став допомагати чоловік.
Ми поцікавилися, як зараз в сім’ї розподіляють хатні обов’язки. Тут Олена наголосила, що ці обов’язки вони з чоловіком не розподіляли взагалі, а доповнюють одне одного як по темпераменту, так і в життєвих питаннях. Вона каже, що чоловік може і в квартирі прибрати, і вечерю приготувати за необхідності. Та й сама Олена не відстає від Віталія і вміє цвях забити або щось прикрутити, якщо це потрібно.
Нагадаємо, що Олена Омелюх разом із подругою Анастасією Азановою близько року тому у Володимирі-Волинському започаткували громадську організацію «Creative studio». Цікавимося, чи не вплинуло активне публічне життя на сімейний побут.
-Після створення громадської організації маю таке відчуття, як описують в рекламі: «Працює 24 години, 7 днів на тиждень». А з моменту створення ГО «Креатив Студіо» до відкриття Хабу всі збори та робочі наради ми проводили в мене на кухні. Тоді доводилося більше займатися впорядкуванням помешкання. А зараз є Хаб, і тепер ще й там потрібно прибирати. Я не є білоручкою, незважаючи на титули та звання. Знайомі кажуть, що в мене робота в руках кипить, – розповідає Олена.
На завершення розмови Олена ділиться спогадами та мріями з дитинства:
-Коли була маленькою дівчинкою, завжди мріяла про велику сім’ю та родинний затишок, щоб було радісно повертатися додому, де весело і гамірно проводити дозвілля. Зараз я це маю.
Наталія Ткачук, м. Володимир-Волинський

Проголосувало : 17 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>