Учасник конкурсу №5

«Наша сім’я багата на таланти, і не лише кулінарні»

001Саме так розповідає про свою сім’ю знана не лише в Україні жінка, мама трьох дітей та чудова господиня Юлія Фесік із села Овадне.
Про пані Юлію мешканці Володимирщини могли чути із новин про визначні перемоги та участь в різноманітних кулінарних конкурсах. Героїня нашої розповіді неодноразово брала участь у фестивалі української культури «Українське коровай-сузір’я» у якості коровайниці та експерта. Проте головним здобутком у житті вона вважає свою сім’ю, а саме коханого чоловіка і трьох чудових дітей.
Як розповідає пані Юлія, родом вона з Овадного, яке нещодавно стало центром громади. Тут вона виросла, навчалася у школі. А згодом батьки порадили їй продовжити навчання в Оваднівському професійному ліцеї, бо помітили талант своєї доньки. Ще змалку вона любила готувати і випікати солодощі для своїх рідних. Тому і вивчала в училищі кулінарне мистецтво, яким зараз володіє досконало.
За словами жінки, саме тут вона знайшла кохання усього свого життя – чоловіка Григорія. Через деякий час у сім’ї народилася донька Анастасія, потім син Віталій і ще одна донечка Даринка.
Пані Юлія має багато здобутків у своєму арсеналі. Жінка випікає кулінарні шедеври за новою європейською технологією, її солодкі фуршетні столи, кенді-бари замовляють на дитячі свята, весілля та інші урочисті події, а цукрові квіти, якими прикрашає торти і короваї, важко відрізнити від справжніх. Окрім цього, пані Юлія працює викладачем у ліцеї, в якому сама колись здобувала освіту. А тепер продовжує передавати свої знання і вміння молодому поколінню. Її учениця здобула срібну нагороду на міжнародному фестивалі «BEST Cook FEST», який відбувся у Києві в рамках Всеукраїнського конкурсу кулінарної майстерності «WorldSkills Ukraine». Там вони спекли справжній п’ятиповерховий бісквітний торт у вигляді берізки, оформили його квітами за англійською технологією, чим здивували журі. Та і сама майстриня має понад десяток сертифікатів, які є результатом майстер-класів від відомих кулінарів України: тричі чемпіонки міжнародних кулінарних конкурсів Наталії Супрун, до якої вона їздила у Львів, а з кількаразовою переможницею міжнародного турніру «Арт-дизайн» Оленою Чупріною зустрілася в Полтаві.
-Чоловік Григорій пропрацював 12 років на підприємстві у місті водієм автонавантажувача, – розповідає майстриня. – Та зрештою вирішив присвятити себе освіті. Зараз ми працюємо разом. Він є майстром виробничого навчання в ліцеї. Вдома ж чоловік знайшов для себе чудове хобі – вирощує виноград. У нас біля хати вже більше п’яти років росте декілька сортів винограду. Хоч це і невеликий термін для хорошого врожаю, проте маємо власний рекорд – гроно винограду вагою півтора кілограма.
004Окрім цього, сім’я Фесіків займається бджільництвом, мають власну пасіку. Також на подвір’ї біля будинку подружжя розмістило невеличкий ставочок, у якому плавають карасі та декоративні рибки. Але найбільше господиня дому любить квіти, які сама вирощує на квітниках навколо дому. Як розповідає жінка, влітку в неї все подвір’я в яскравих барвах і пахне чудовими ароматами.
Старша донька Анастасія навчалася у Польщі, здобула фах механіка, навички з конструювання і комп’ютерного моделювання машин. Проте, повернувшись в Україну, вирішила піти маминими слідами і здобуває професію кондитера. Зараз в Анастасії є вже нагороди. Вона посіла перше місце у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE». Але, за словами мами, колись Настя мріяла стати журналістом. Декілька разів навіть її статті публікували у газеті «Місто вечірнє». Вона здобула перше місце на Всеукраїнському конкурсі з однією із своїх публікацій.
Син Віталій, якому зараз 16 років, навчається в агротехнічному коледжі у Володимирі, здобуває професію механіка сільськогосподарських машин. Коли ж буває вдома, то завжди допомагає батькам на пасіці. Пані Юлія каже, що хлопець уже вміє доглядати за бджолами, викачує мед і знімає рої.
Найменший член сім’ї Фесіків донечка Даринка зараз навчається у третьому класі Оваднівської школи. Хоч вона найменша, проте не відстає від батьків і сестрички з братиком. Дуже любить танцювати і завжди бере участь у різноманітних конкурсах, які проводять у школі та районі. Навіть у «Битві талантів» дійшла до півфіналу.
Хоч у кожного з членів сім’ї свої таланти і захоплення, проте є спільна мрія – кондитерський цех або магазин для мами.
Олексій Біянов, с. Овадне, Володимир-Волинський район

Проголосувало : 0 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>