Учасник конкурсу №4

«Найдорожче для нас – це сімейне тепло і затишок»

Фото1Саме сімейною дружбою і взаєморозумінням славиться родина Оніщуків-Горбунових із села Селець.
Далекий 1964 рік. Прості колгоспники із села Селець Євгенія Василівна та Василь Онуфрійович Недільські будують на місці старої хатини нову добротну оселю. В подружжя підростає донечка Тамара, кучерява золотоволоса дівчинка. Їй незабаром у перший клас, і саме в цей час біля нового будинку Недільських колгосп зводить нову школу.
-Будуватися в ті роки було нелегко, але не так важко, як нині, – пригадує Тамара Василівна. – Держава допомагала. Допомагав колгосп, та все ж основний тягар припадав на людей.
Фото 5Спливали роки. Обійстя обростало новими забудовами: сараєм, літньою кухнею. Поряд будувалися сусіди. Була започаткована нова вулиця в селі. А тут і Тамара підросла, перетворилась на вродливу дівчину. Задивлялися на неї парубки, та Тамара надала перевагу сусіду по вулиці, молодому стрункому легеню Євгену Оніщуку. Відгулявши весілля, молоде подружжя залишилося жити з батьками. Дружна родина власною працею примножувала добробут своєї оселі. Трудилися всі не покладаючи рук. У Тамари Василівни та Євгена Степановича народилося двійко дітей – син Олег і донька Наталія. В той час, як вік нагадував Євгенії Василівні та Василеві Онуфрійовичу, що час вже більше відпочивати, Тамара Василівна з чоловіком продовжували працювати в колгоспі, а згодом – у спілці «Луга». Підросли їхні діти. Наталія, закінчивши школу на відмінно, обрала професію педагога і нині працює вчителем української мови у рідній Селецькій ЗОШ. Доля звела її з Володимиром Горбуновим, а Бог подарував дві донечки – Ірину і Яну.
Так склалося, що Євгенія Василівна першою залишила родину і відійшла у вічність. Того ж року, у грудні, приєднався до неї і чоловік. Це було велике горе для сім’ї, але воно ще більше зміцнило її.
Нині Тамара Василівна вже на заслуженому відпочинку, але її енергії та бадьорості можуть позаздрити й молоді. Євген Степанович ще працює бригадиром тракторної бригади у ТзОВ «Луга». В оселі відчувається рука молодих господарів. Так оригінальному дизайну кімнат родина зобов’язана зятеві Володимиру. Він і сад виростив біля будівлі. Наталія вирощує квіти. Перед будинком літньої пори красуються троянди і лілії.
У кожного в цій родині є свої захоплення. Тамара Василівна займається господарством, чудово готує. У Наталії хобі – вишивка, але жінка відверто зізнається, що на улюблене заняття обмаль часу, тому що присвячує себе роботі та родині. У Володимира на першому місці рибалка, хоч також він любить квіти і допомагає їх вирощувати.
Гордістю сім’ї є Іринка, яка навчається в 10-му класі Нововолинського ліцею. Вона обожнює декламувати вірші, неодноразово займала призові місця у конкурсах читців. Нещодавно на обласному конкурсі «Посміхнемось щиро Вишні» читала гуморески. Ще Іринка – природна акторка. Вона не раз доводила це, виконуючи ролі у сценках художньої самодіяльності. Юнка виношує мрію стати журналістом. П’ятикласниця Яна, напевно, буде художницею, бо дуже любить малювати.
-Найдорожче для нас – це сімейне тепло та затишок, – кажуть господарі. – Ми дуже любимо свята зимового циклу – Новий рік, Різдво, Водохреща, коли до нас приїздять гості і ми проводимо час у приємному спілкуванні. Ще шануємо свято Василя і цього дня згадуємо нашого незабутнього дідуся, який доклав багато зусиль для того, щоб ми мали гарну і затишну оселю. Любимо й наші сільські свята, завжди їх відвідуємо і навіть намагаємося брати в них участь. А ще у нас є правило – ніколи не відмовляти людям, які звертаються до нас по допомогу. Чим можемо, тим допомагаємо, адже життя непередбачуване і важко сказати, що нас чекає завтра і до кого доведеться звернутися. Але від душі бажаємо, щоб усім людям щастило в житті, щоб були у всіх дружні родини і затишні оселі.
Антоніна Булавіна, с. Селець, Володимир-Волинський район

Проголосувало : 0 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>