Учасник №7

72-А клас Нововолинської ЗОШ І-ІІІ ст. №6. Нижній ряд (зліва направо): Владислав Демчук, Богдан Мартинюк, Богдан Савченко, Дарина Савченко, Анастасія Коновалова, Вікторія Ружкевич, Олег Киричук, Максим Зізява, Роман Ганюк, Ілля Черняк; середній ряд: Дарина Кущ, Богдан Фальтен, Каріна Кащеєва, Володимир Сузін, Анна Предко, Роман Войтович, Соломія Зборівська, Наум Приступа, Вероніка Фураєва, Максим Кошлатий, Анна Борисюк; верхній ряд: Михайло Киця, Анна Александрова, Юрій Охаб, Діана Мушак, Віктор Дроздов, Діана Бричко, Дем’ян Капітан, Естер Татарина, Данило Следько.

Клас математиків, футболістів і… майбутніх знаменитостей

Невпинно спливають роки. Час змінює землю, суспільство, людей. І тільки дитинство залишається незмінною частиною нашого життя. В кожного із нас бентежно тенькає тремтлива струна серця і тепліє в душі при згадці про школу. Це те незабутнє місце, з яким пов’язані найкращі спогади: перший полохливий позирк у бік однокласника чи однокласниці, перше «люблю» і перші сльози від нерозділеного кохання… Виникає бажання хоч краєчком ока побачити ту надійну пристань свого дитинства, знову пройти шкільними коридорами, посидіти за своєю партою, зустрітися в рідному класі з друзями та обійняти свою улюблену вчительку, яка відкрила для тебе захоплюючу країну знань, навчила любити рідну землю, поважати батьків, не боятися труднощів та переборювати всі перешкоди на шляху до заповітної мрії. І тільки зараз з висоти прожитих літ ти по-справжньому розумієш, якою ж дорогою і любою тобі була та далека пора.

Класні керівники п’ятих класів змагаються за те, щоб учні Наталії Марчук потрапили до них

Багато обов’язків у педагога, але, напевно, найголовніший – нести світло й тепло дітям, бути для них мудрим другом і другою мамою. Така, хоч насварить інколи, але серце її завжди відкрите для дітей, кожен учень для неї – неповторна особистість. Саме до таких педагогів належить класовод 2-А класу Нововолинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 учитель вищої категорії, вчитель-методист Наталія Марчук.
У цій школі Наталія Леонтіївна почала працювати з 1991 року, відколи навчальний заклад з’явився на карті шахтарського міста. За словами директора школи Івана Пуклі, з року в рік педагог дає такі знання та виховання своїм учням, що після того, як вони закінчують четвертий клас, класні керівники п’ятих класів, а таких щороку є три, змагаються за те, щоб вихованці Наталії Леонтіївни потрапили саме до них. Так само й батьки, які приводять дитину в перший клас, хочуть, щоб вона обов’язково навчалася у Наталії Марчук.
- Учителі знають, що з такими дітьми буде дуже легко працювати, бо вони мають ґрунтовні знання з усіх предметів, які вивчають у початкових класах. Діти добре знають математику та українську мову, вміють писати і читати, поводити себе в класі, знають, коли треба підійняти руку і попросити дозволу вийти з класу. Всі етичні норми поведінки вчитель їм прищеплює вже з перших днів навчання, – розповідає Іван Іванович. – Не було випадку, щоб Наталія Леонтіївна не знайшла порозуміння зі своїми учнями чи їхніми батьками, з якими тісно співпрацює. Вона нагороджена багатьма відзнаками, починаючи від міського управління освіти до міністерства.
-Ми, батьки, дуже задоволені тим, що наших діток навчає така хороша вчителька, задоволені знаннями, які вони отримують на уроках, умінням поводитися з людьми, співчувати ближньому, готовності прийти на допомогу. Клас дуже сильний, ерудований і вважається одним із найкращих серед початкових класів усього міста. Завдяки Наталії Леонтіївні кожна дитина отримує в школі не лише ґрунтовні знання і навички, а й має можливість проявити себе, знайти цікаве захоплення для душі, – каже голова батьківського комітету Світлана Войтович. – Зі свого боку ми стараємося всіляко їй у цьому допомагати, часто буваємо у школі, щотижня робимо в класі вологе прибирання, доглядаємо за вазонами і слідкуємо за тим, щоб нашим дітям було комфортно вчитися і відпочивати.

«Ми не просто вчитель – учень – батьки, а справжні друзі»

У 2-А класі з математичним ухилом зараз навчається 34 учні, з який троє прийшли до школи шестирічними. Діти були добре підготовлені. Лише шестеро з них не вміли ні читати, ні писати, але досить швидко адаптувалися завдяки тому, що вчитель зуміла знайти до кожного індивідуальний підхід. Тож тепер увесь клас має досить високий рівень підготовки, дуже дружний і активний. Незважаючи на важку шкільну програму, яку, як зазначає Наталія Леонтіївна, змінили не у кращий бік, другокласники легко з нею справляються. Діти мають дуже хорошу пам’ять, логічне мислення, уміють аналізувати події, працювати за комп’ютером, читають по 146 слів за хвилину (норма 4-го класу), із задоволенням декламують напам’ять під час різноманітних свят вірші, навіть складають самі, а також розігрують сценки із казок. Багато в цьому педагогу допомагають батьки, з якими вона постійно на зв’язку.
-Коли щось не так, я телефоную батькам і ми разом шукаємо вихід. Усі батьки у нас досить молоді, прислухаються до моїх порад, за що я їм дуже вдячна. Між нами склалися такі стосунки, що ми не просто вчитель – учень – батьки, а справжні друзі. Ми разом боремося за кожну дитину, бо поки діти ще маленькі, від них можна взяти все, на що вони здатні. У старших класах це вже важче. І я дуже люблю своїх другокласників, які стали мені рідними, – посміхається Наталія Леонтіївна.
Класовод часто організовує для своїх другокласників проектні та інтегровані уроки, поєднуючи природознавство з математикою, читання з музикою та природою, групове навчання, об’єднавши учнів у групи і видавши кожній окреме завдання. Діти коментують відповіді один одного, виставляють оцінки, а у вихідні цілим класом гуляють у парку, збирають листя, спостерігають за природою. Є у 2-А і свої традиції. Одна з них – відзначати разом день народження кожного. Однокласники готують для іменинника невеликий концерт (танцювальні та вокальні номери, читають вірші, гуморески), а потім усі разом п’ють у їдальні чай з тортом чи іншими солодощами, які зазвичай готують батьки. Не забуває 2-А і про своїх захисників на фронті. Діти передали воїнам у зону АТО власноруч виготовлені з декоративного пластиліну сердечка та свої малюнки. Щоб заробити гроші на екскурсію до Луцька, діти організували для гостей театралізоване дійство «Вертеп», під час якого продавали випечені батьками торти і солодощі, колядували, щедрували.

Що не учень – то особистість

Як і в кожному класі будь-якої школи, у 2-А є свої лідери. Тут таких четверо: Максим Бойко, Дарина Кущ, Назар Берлюк і Дем’ян Капітан. Вони часто допомагають своїй учительці організовувати на перервах ігри. Більшість хлопців просто марять футболом і мріють стати футболістами. Минулої осені вони брали участь у святі «Козацькі розваги», де, як справжні чоловіки, змагалися на руках – хто сильніший, їли, хто швидше, куліш, пили квас, а однокласники їх підтримували і вболівали. Дівчата ж надають перевагу мистецтву, кулінарії та рукоділлю, хоча теж не цураються спорту. Особливе захоплення усього класу – мандрівки, подорожі, художня самодіяльність і театралізовані сценки. Наприклад, Вікторія Ружкевич грає на фортепіано і на гітарі, Естер Татарина – на гітарі, Михайло Киця і Дем’ян Капітан, взявши участь в обласному конкурсі дитячих малюнків «Моя країна – казкова Україна», за перші місця отримали флешки. Михайло грає на скрипці, а зараз відвідує клас танцю. Хлопчик із багатодітної сім’ї Олег Киричук дуже швидко рахує і читає (180 слів за хвилину), завжди витирає перед уроками дошку, слідкує, щоб там була крейда, волога губка. Соломія Зборівська гарно танцює, співає, любить одягати вишите українське вбрання, а нещодавно зі своєю сестрою виготовили й принесли у клас куточок природи, а Назар Берлюк – зроблений із татом сніговичок. Діана Мушак, Наум Приступа і Естер Татарина мають хист до малювання, Данило Следько – нестандартне логічне мислення і захоплюється математикою, Даринка Кущ – українською мовою. Дівчинка чітко і логічно висловлює свої думки, сама складає невеличкі казки і мінітвори, тому класовод готує її до олімпіади. Найкращі театрали класу – Дем’ян Капітан, Діана Бричко, Юрій Охаб, Ліза Крашеннікова, Віктор Дроздов, Дарина Кущ, Наум Войтович та Вероніка Фураєва. Вони люблять одягати маски і відтворювати казкових героїв, у них гарна дикція. Оксана Кирилюк прийшла в клас лише цього року. Перший рік вона навчалася в НВК “Школа № 1-колегіум”, і класовод боялася, що їй нелегко буде адаптуватися в новому колективі. Але старанна і наполеглива дівчинка швидко стала своєю серед однокласників. Каріну Кащеєву виховує бабуся. Зламавши торік ногу, дівчинка майже рік навчалася вдома. Однокласники дуже їй співчували, часто провідували, дарували виготовлені власноруч подарунки, допомагали з уроками. Цьогоріч учні 2-А вперше взяли участь у Всеукраїнських дитячих конкурсах «Патріот», «Колосок», «Соняшник» та «Кенгуру» і тепер з нетерпінням чекають результатів.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Проголосувало : 2 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>