Учасник №6

63Д клас НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 –ліцей». Верхній ряд (зліва направо): Аліна Гаврилюк, Анастасія Козачук, Артем Шалімов, Наталія Ковальчук, Маріанна Сіліч; середній ряд: Олександр Федорук, Анастасія Скварун, Максим Іщук, Олександр Різник, Уляна Мельничук, Станіслав Глух; нижній ряд: Денис Дубовський, Юлія Панасюк, Назар Поліщук, Данило Кондисюк. Класовод – вчитель вищої категорії Світлана Дудко.
На час зйомки були відсутні Валерія Крук, Віктор Кузьмук, Максим Приступа, Артем Пенкін та Олександр Грицюк.

«Не кажи «не знаю», а кажи «навчусь» – девіз третього «Д»

Шкільні роки – це період, який запам’ятовується на все життя. А спогади дітей, які навчаються у 3Д класі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 –ліцей», будуть особливо багатими і приємними, адже кожен їхній день вирізняється якоюсь родзинкою. Учням цікаво на уроках, бо класовод Світлана Дудко та її колеги – вчитель англійської Оксана Панасюк, вчитель християнської етики Мирослава Стефура та вчитель інформатики Ксенія Мішук – стараються збагатити заняття елементами творчості, що особливо подобається дітям. А у позашкільному житті учні активно розвивають свої здібності, якими щедро нагородила їх природа.

Успіхи і захоплення

Із двадцяти учнів класу п’ятеро – Аліна Гаврилюк, Валерія Крук, Анастасія Козачук, Маріанна Сіліч і Настя Скварун – мають відмінні успіхи у навчанні. Чудовий показник, чи не так?
А світ захоплень учнів 3Д надзвичайно різноманітний і такий, що не обмежується стінами школи. Аліна Гаврилюк і Маріанна Сіліч відвідують музичну школу, Алінка вчиться грати на фортепіано, а її подруга – на домрі. Станіслав Глух займається у секції футболу у ДЮСШ. Поглиблено вивчають англійську мову на заняттях гуртка у ЦПО Настя Козачук, Артем Шалімов, Маріанна Сіліч, Сашко Федорук, Максим Іщук, Настя Скварун, Денис Дубовський, Назар Поліщук та Сашко Грицюк.
Маріанна Сіліч під керівництвом класовода Світлани Михайлівни конструює аероплани і вже другий рік поспіль займає призові місця на міському конкурсі «Умілі ручки». А Наташа Ковальчук залюбки займається плетінням з бісеру.
-У третьому «Д» – 8 дівчаток і 12 хлопців. Кожен із них – яскрава індивідуальність. Дітки надзвичайно творчі, ініціативні, допитливі, люблять читати. Із задоволенням беруть участь у житті класу, ретельно готуються до виховних годин, щоразу вигадують щось нове і цікаве. На уроках мови, літератури та під час виховних заходів ми часто ставимо сценки та діалоги, – розповідає Світлана Михайлівна.
Не проходять поза увагою класу й шкільні заходи. У минулому році Аліна Гаврилюк, Настя Козачук, Настя Скварун, Данило Кондисюк, Валерія Крук та Маріанна Сіліч були учасниками конкурсу «Розумники і розумниці», що проводився серед учнів других класів.
До того ж, інтереси дітей виходять далеко за межі школи. Так, Сашко Різник брав участь у всеукраїнських конкурсах «Кенгуру» з математики та «Колосок» з природознавства, де добився хороших результатів, отримував відповідні сертифікати та подарунки. Також участь у цих конкурсах охоче беруть Валерія Скварун, Маріанна Сіліч, Сашко Грицюк, Настя Козачук, Максим Іщук, Настя Скварун, Назар Поліщук, Наталка Ковальчук, Станіслав Глух, Денис Дубовський та Сашко Федорук.
А ще третій «Д» дуже любить подорожі. Поки що дітки разом не виїжджали за межі міста, проте у рідному Володимирі встигли побачити і дізнатися багато цікавого. Побували у військовій та пожежній частинах, відвідали живий куточок у ЦПО, із захопленням оглядали експонати в музеях – шкільному та міському історичному. Також всім сподобалися екскурсії в шкільну кімнату народознавства, у друкарню, в міську бібліотеку та парк Слов’янський. Своїми враженнями після кожного такого заходу учні діляться під час обговорень або пишуть твори.

Традиції

Однією з ознак будь-якого згуртованого колективу є спільні традиції, тобто все те, що не тільки найбільше подобається, а й сприяє всебічному розвитку та організованості. Діти завжди із нетерпінням чекають свят, бо знають, що у них буде черговий цікавий захід. Так 8-го Березня і у День захисника Вітчизни хлопчики та дівчатка вітають одне одного подарунками. На минуле свято Миколая школярі готували сценки на релігійну тематику. На Андрія у класі проводилися вечорниці з калитою, де діти мали змогу познайомитись з притаманними цьому святу українськими традиціями. А коли дітки були першачками, то спільно з батьками організували родинне «Свято букваря». Ще один улюблений захід – «Веселі старти», що проводиться у рамках школи з участю батьків та вихованців дитячих садків міста. Дошкільнята приходять у школу в гості, а школярі їм демонструють свої здобутки. Також учні 3Д завжди радо приймають студентів-практикантів, які проводять у них уроки.
-Кожна дитина у класі має своє доручення, а староста Валерія Крук та її заступник Данило Кондисюк слідкують, аби ці доручення добросовісно виконувалися, – продовжує розповідь Світлана Михайлівна. – Діти дбають про естетичне оформлення кабінету, слідкують за чистотою. Раз на місяць у нас проводиться «Трудовий десант», тобто генеральне прибирання у класі. Також традиційною стала операція «Портфель», коли учні показують однокласникам, що носять з собою на заняття, чи немає у рюкзаках зайвих речей і який там панує порядок. Це чудово організує дітей. Вони ретельніше збираються у школу, стараються нічого не забути, а згодом у них виробляється звичка до порядку у всьому.
Помітила, що третій «Д» поводиться організовано й під час перерв. Діти шикуються і разом з класоводом ідуть в їдальню, а на інших перервах учні-«ігровики» організовують для однокласників рухливі ігри.
-Мене радує ще одна хороша особливість класу: дітки ніколи не виносять за межі колективу так званого «сміття». Якщо хтось в чомусь провинився, то усвідомлює свій вчинок і старається виправити помилку, – каже вчителька.
Зараз зима. На жаль, це час застудних захворювань. Аби запобігти недугам, нещодавно у класі відбулася зустріч зі шкільним лікарем Ніною Коханською щодо профілактики грипу та ГРВІ.

Подяка батькам

Клас навчається у гарному і затишному кабінеті.
-Все, що у нас є – це заслуга батьків, які доклали максимум зусиль, аби створити дітям хороші умови для навчання, – каже Світлана Михайлівна. – Це і гарний ремонт, і обладнання класу. Батьки за власні кошти придбали ноутбук та новеньку дошку. Для зручності встановили умивальник, якого у класі взагалі не було, а стіну облицювали плиткою. Дбають батьки і про наочний матеріал, що використовується на уроках. Я дуже вдячна їм за співпрацю, допомогу і ті зусилля, які вони докладають заради нашої спільної справи.

«Наша вчителька – найкраща в світі»

Класовод третього «Д», Світлана Дудко, – педагог з 25-річним стажем, вчитель вищої категорії. Деякий час працювала завучем школи з навчально-виховної роботи, а влітку минулого року була начальником дитячого табору «Вітрило», що функціонував при навчальному закладі.
Але, мабуть, найвища нагорода для кожного педагога – почути приємні слова від дітей на свою адресу. А, як з’ясувалося, у Світлани Дудко – вдячні учні. Коли я попросила третьокласників розповісти про свою вчительку, у класі побачила ліс рук і море емоцій:
«Світлана Михайлівна добре до нас ставиться, терпить нашу іноді не дуже хорошу поведінку. Наша вчителька – найкраща в світі! А ще вона гарно вишиває», – сказала Аліна Гаврилюк.
«Світлана Михайлівна – гарна. Якщо хтось чогось не зрозумів, вона кожному пояснює окремо, завжди допомагає», – повідомив Артем Пенкін.
«У Світлани Михайлівни дуже цікаві уроки, вона часто використовує наочний матеріал», – поділилася враженнями Юлія Панасюк.
«Наша вчителька завжди говорить: «Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь». Ці слова стали девізом нашого класу. Також Світлана Михайлівна привчає нас до відповідальності. А ще вчителька кожному на день народження робить подарунки», – розповів Данило Кондисюк.
«Світлана Михайлівна проводить хорошу виховну роботу, організовує для нас цікаві екскурсії», – доповнила слова однокласників Уляна Мельничук.
«Світлана Михайлівна – мудра вчителька і жінка», – підсумувала Анастасія Козачук.
Від усього почутого у педагога виступили сльози радості.
Тож хочеться побажати пані Світлані і всім учням третього «Д» нових успіхів і ще більше позитивних емоцій.
Міла Сергєєва м. Володимир-Волинський

Проголосувало : 83 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>