Учасник №5

52Г клас НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 –ліцей». Верхній ряд (зліва направо): Вероніка Романюк, Артем Непорада, Дарина Нехай, Михайло Муц, Ірина Марущак, Вікторія Артамонова, Денис Лисенко, Олександра Бойко, Денис Ковальчук, Ануш Саргсян; середній ряд: Дарина Томіліна, Максим Обухов, Евеліна Калишук, Наталія Портянко, Володимир Подзізей, Ольга Столярук; нижній ряд: Адріана Міщанчук, Даниїл Каганюк, Софія Мєлкоєдова, Назарій Булавчук, Ілля Захарчук, Дмитро Соколов, Валерія Куйбіда, Микола Бувін, Діана Климчук. Класовод – вчитель-методист Оксана Кротач. На момент зйомки були відсутні Андрій Ткачук, Уляна Марходей, Анастасія Юзепчук та Давид Марчак.

Другий «Г» – найкращий в світі, мов букет прекрасних квітів…

Шкільний клас – це маленька сім’я, в якій і радощі, і невдачі – все навпіл. Незважаючи на те, що учні 2Г класу ЗОШ №3 разом лише півтора року, це вже дружний згуртований колектив, де прийнято допомагати один одному у навчанні, разом прибирати класну кімнату, доглядати за квітами, готуватися до класних та шкільних заходів, а на перервах спілкуватися на різні теми, ділитися цікавою інформацією. Учні 2Г – не лише однокласники, вони – друзі, які гармонійно доповнюють одне одного, бо кожен із них – цікава особистість, наділена своїми індивідуальними талантами та здібностями. І це не просто слова. Знайомство із цими дітками та їхнім класоводом Оксаною Святославівною стало справжнім задоволенням, а розмова принесла море позитивних емоцій.
-Мій клас – дуже активний, рухливий. Дітки дружні і надзвичайно допитливі, коло їхніх інтересів значно ширше за шкільну програму, – із любов’ю розповідає про своїх учнів Оксана Святославівна. – Вони щодня приносять у школу багато різної літератури енциклопедичного характеру і діляться нею з друзями – це вже традиція. Приємно, що дітки люблять читати, мають безліч захоплень і поки що нереалізованих мрій, які стимулюють до пізнання нового, надихають.

Клас інтелектуалів

Учням 2Г вчитися цікаво. Високий рівень досягнень у навчанні демонструють на уроках Діма Соколов, Софійка Мєлкоєдова, Даниїл Каганюк, Ануш Саргсян, Іринка Марущак, Дарина Нехай, Артем Непорада, Вероніка Романюк. Особливо слід зазначити Володю Подзізея, який, окрім шкільної програми, жваво цікавиться рослинництвом і тваринництвом. У своєму юному віці хлопчик може бути експертом з цих питань. Володя наслідує традиції батька та дідуся, які є гарними господарями, захоплюються бджільництвом. І якщо його однолітки переважно полюбляють комп’ютерні ігри, то Володя надає перевагу «Вікіпедії».

Сузір’я талантів

У 2Г багато обдарованих дітей, наділених здібностями до мистецтв і спорту. Вероніка Романюк, Настя Юзепчук, Володимир Подзізей та Вікторія Артамонова відвідують музичну школу і, більше того, – заохочують до цього своїх однокласників.
Софійка Мєлкоєдова має гарний голос і з п’ятирічного віку займається вокалом у зразковій студії «Лодомир» під керівництвом Галини Тюрікової. Також дівчинка із задоволенням відвідує театральний гурток у ЦПО і любить малювати.
Мишко Муц має природний дар гарно та виразно декламувати вірші і хоче записатись у театральну студію. Крім цього, хлопчина захоплюється футболом: у складі команди Володимир-Волинської ДЮСШ брав участь у змаганнях, що проводилися у Львові. Там наші юні спортсмени вибороли ІІ місце.
Даринка Нехай свої здібності до малювання розвиває у художній школі та вже має перші особисті досягнення: юна художниця цього року зайняла ІІІ місце у міському конкурсі «Олівець-малювець». Захоплення однокласниці художньою творчістю поділяють Даниїл Каганюк та Ольга Столярук.
Артем Непорада і Дмитро Соколов займаються карате. Діма навіть захищав честь міста на змаганнях з цього виду спорту у Нововолинську. А їхній однокласник Микола Бувін захоплюється боксом і подає великі надії.
Призові місця у конкурсах належать Евеліні Калишук та Іринці Марущак, які займаються бальними танцями. Хобі Насті Юзепчук – плетіння виробів з бісеру. А Наталка Портянко відвідує гурток прикладного мистецтва у ЦПО.

Допитливість, активність, креатив, доброта…

У учнів 2Г яскраве та насичене шкільне життя. Клас – активний учасник багатьох загальношкільних заходів. Зокрема, дітки брали участь у акції «Ми – за мир», що проводилася в рамках «Тижня школи». Вони збирали кошти на допомогу воїнам АТО, а також пластикові кришечки для виготовлення протезів нашим героям.
Минулого року навчальний заклад відзначав 75-річний ювілей. Коридори школи прикрашають стінгазети, зроблені до цієї дати за участі учнів 2Г класу. А в приміщенні класу можна побачити два плакати, виготовлені руками дітей: один – це побажання миру Україні, а інший відображає те, якою б хотіли бачити другокласники рідну школу.
За ініціативи Оксани Святославівни, діти організували акцію «Порятуй книгу». У шкільній бібліотеці вони підклеювали книги, тим самим подовжуючи їм життя.
Школярі надзвичайно люблять подорожувати. Поки що вони намагаються краще пізнати рідне місто. Допомагають у цьому екскурсії. Разом із класоводом учні побували у міській бібліотеці. Знайомилися з історією школи у музеї, створеному при навчальному закладі. Разом прогулювалися вулицями Володимира, роздивляючись визначні місця. А в зоокуточок центру позашкільної освіти школярі прийшли з подарунком – кормом для тварин. Тепер мрія 2Г – подорожувати теренами України.
Але не тільки цим обмежуються інтереси школярів. Дітки ще й вивчають родоводи своїх сімей. Результат їхньої дослідницької роботи – генеалогічні дерева, які вони намалювали і розмістили у класі.
Є ще одна особливість учнів 2Г класу – щедрість душі. Перед днем Святого Миколая діти писали листи Чудотворцю. Особливо вразило те, що вони нічого не хотіли для себе особисто, а думали про благополуччя та добробут близьких людей. Дітки просили у святого здоров’я для батьків, а одна дитина попросила для мами хорошої роботи.

«Хочу, щоб мої учні росли милосердними, розумними і вибрали в житті правильну стежину»

Класовод 2Г Оксана Кротач уже 25 років трудиться в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 –ліцей». Учні шести випусків, для яких вона стала першою вчителькою, вже покинули стіни школи і розлетілися у доросле життя. Нинішній клас – це вже восьмий набір педагога. Склалося так, що вона навчала багатьох близьких родичів своїх сьогоднішніх учнів.
Оксана Святославівна очолює профспілку у школі, також є керівником методичного об’єднання. Вчителька має багатий педагогічний досвід і ділиться ним з колегами. Вона – автор багатьох методичних матеріалів, опублікованих у спеціальній літературі, за що відзначена відповідною грамотою. Педагог розробляє і розміщує в мережі Інтернет онлайн-уроки.
-Я люблю своїх учнів і намагаюся прищепити їм повагу до людей, любов до України, щирість і доброту. Хочу, щоб росли вони милосердними, розумними і вибрали в житті правильну стежину.
Оксана Святославівна не стала багато розповідати про себе. А от із розмови з учнями я дізналася, що вони дуже люблять вчительку. Вона стала дітям «другою мамою», яка старається зробити їхнє життя захоплюючим, цікавим, різноманітним, помічає дитячі здібності і робить все для того, аби їх максимально розвивати.

Увага батьків – запорука успіху дітей

Оксана Святославівна надає надзвичайно великого значення тісній співпраці з батьками учнів, адже їх об’єднує одна спільна велика мета – забезпечити якісний навчально-виховний процес:
- Мене радує, що батьки приділяють багато уваги своїм дітям, направляють їх у житті, контролюють виконання домашніх завдань, стараються забезпечити хороші умови не тільки вдома, а й у школі. Саме батькам я вдячна за облаштування навчальної бази кабінету. Вони придбали телевізор для мультимедійного забезпечення, відгукуються на будь-яку пропозицію чи прохання і по мірі можливості допомагають. Все це і дає хороші результати.
На завершення хочеться побажати Оксані Святославівні та її класу нових злетів і здійснення всіх мрій.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Проголосувало : 90 Голосувати

One thought on “Учасник №5

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>