Учасник №2

26-А клас Вербської ЗОШ І-ІІ ступенів: (Нижній ряд зліва на право Роман Артисюк, Богдана Пащук. Верхній ряд зліва на право – Анастасія Цурбанова, Олег Палійчук, Дарина Бадира і класний керівник Наталія Шамрицька)

6 клас Вербської школи одержимий відкриттями

У волинському селі, яке носить поетичну назву Верба, завжди народжувались талановиті, майстерні і душевно багаті люди. Майже генетично, з покоління в покоління, передавалися ремесла і таланти, любов до хліборобської праці, до рідної землі, а ще завжди це село славилось своїми виховними традиціями. Час вніс свої корективи, і сьогодні Вербську школу відвідує не так багато учнів, як це було раніше. А кожен клас цієї школи – оригінальний і самобутній.
«Мої маленькі хулігани», – так любовно називає своїх учнів класний керівник 6-го класу Вербської ЗОШ Наталія Миколаївна Шамрицька. Це дійсно зовсім маленький клас – всього семеро(!) учнів. Наталія Миколаївна ніколи не бачить в них нічого поганого, бо це жваві і добрі діти. Класний керівник безмежно любить їх усіх і порівнює з пальцями на долоні. Клас дуже згуртований. Усі щиро вболівають один за одного, намагаються підтримати. Кожна дитина – окремий світ. Подивіться, як усміхаються вам Анастасія Цурбанова, Олег Палійчук, Дарина Бадера, Роман Артисюк, Богдана Пащук. Того дня, коли робилось фото, із-за хвороби були відсутніми Олександр Несторович та Яна Беднарчук. Сашко Несторович – своєрідна родзинка класу. Цей хлопчик належить до родини ромів але це вихована дитина, маленький інтелігент, який приділяє велику увагу народознавству. Для хлопчика справжнє задоволення вивчати народні традиції, збагачувати свою мову прислів’ями та приказками. Цей 6-й клас увесь одержимий відкриттями. Уявіть, ці діти навчилися бачити навкруги казку! Казка для них всюди – і в лісі, що шумить поруч біля села і ховає в своїх нетрях Мавку та Перелесника, і в неозорих полях, де ще бродять душі билинних вершників. Уміння бачити казку поруч себе – одна із чудових рис шестикласників.
Клас дуже любить співати, особливо українські народні пісні. І тут допитливий дитячий розум зробив ще одне відкриття: виявляється, кожна пісня дає відповідь на якесь питання – чи то про дружбу, чи про кохання, чи про ставлення до батьків, чи про любов до природи. Учні часто відвідували Ганну Артемівну Рой, одну з найстаріших жительок Верби, і записували старовинні пісні, які жінка пам’ятає.
Захоплення у дітей різносторонні. Учні 6-го класу цікавляться виробами з орігамі, ліпленням, Настя Цурбанова відвідує ще з 1-го класу гурток малювання.
Декому з учнів за сімейними обставинами довелося передчасно відчути себе дорослими. Олег Палійчук, не зважаючи на вік, вже господарює вдома. Він надійний помічник своїм батькам. Незмінна помічниця в домашніх справах Яна Беднарчук – ще й акторка-декламатор, мабуть, нишком мріє про велику сцену і бачить себе в майбутньому знаменитою актрисою. У Даринки Бадири, якій досить рано довелося допомагати мамі, надзвичайно голубі, майже волошкові очі.
Специфічною рисою цього класу є ще й наполегливість. Діти – борці, люблять доводити свою правоту. Якщо хтось дозволить собі сумніватися у їх здібностях, доведуть, на що вони здатні. Вони зуміли настільки мобілізували себе, настільки активізували свої внутрішні резерви, так розкрили свої таланти, що тепер без їх участі не обходиться жодний шкільний захід.
Але чому, все-таки, «маленькі хулігани»?
- Та тому, що вони діти, передусім діти, – говорить Наталія Миколаївна. – У них багато енергії. Їм не сидиться на місці. 45 хвилин уроку – це для них забагато, і їм вже хочеться випробувати терпець вчителя. Але ми радіємо цьому, бо надто тихі, пасивні діти – це тривожний симптом.
«Маленькі хулігани», в свою чергу, пишаються своїм класним керівником . Їм просто пощастило! Наталія Миколаївна – викладач музичного мистецтва, людина дуже талановита, грає на трьох музичних інструментах, має диплом регента – псаломщика, займається естрадним співом, пише вірші та й ще гарно шиє. Її руками створені штори і завіса у актовому залі школи. А ще вона дуже хороша людина, ніжна і турботлива класна «мама», до якої так хочеться притулитися!
Антоніна Булавіна с. Верба Володимир-Волинський район

Проголосувало : 1 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>