Учасник №10

105-«Б» клас Володимир-Волинської гімназії ім. О. Цинкаловського: верхній ряд: Дарина Попик, Андрій Бондарук, Богдана Мигляс, Максим Панасевич, Анна Гаманюк, Павло Савченко, Софія Войтович, Сергій Брукалюк; середній ряд: Тетяна Барчук, Вероніка Замрига, Вікторія Гаркот, Анастасія Наумова, Анастасія Мигляс, Діана Воронцова, Софія-Ніколь Цибульська, Катерина Шостак, Ольга Зозуля, Вікторія Кот; нижній ряд: Павло Філюк, Остап Засадко, Денис Киричук, Максим Зілюк. Класний керівник – вчитель німецької мови Юлія Вікторівна Киричук. На знімку немає новенької учениці Марії Куликовської, яка прибула з Євпаторії у лютому 2016 року.

По-дитячому безпосередній, по-дорослому цілеспрямований п’ятий «Б»

Моє знайомство з дітьми відбулося в гімназії ім.Цинкаловського. За мірками звичайної школи, учні після чотирьох початкових класів переходять у п’ятий. Але в гімназії все по-іншому. Тут початкові класи не є гімназійними. Навчання за розширеною програмою розпочинається після закінчення початкової школи, тобто, по суті п’ятикласники у гімназії знову стають першачками. Ось п’ятий «Б» мені й представили як перший «Л». Літера означає профіль класу – лінгвістичний. Але якось дивно було б називати цих дітей першокласниками, тому скористаємося загальноприйнятою нумерацією.
Отже, у 5-Б класі 23 учні, з них 15 дівчаток та 8 хлопчиків. Відповідно до профілю, діти вивчають дві іноземні мови: англійську та німецьку. Програма складна і дуже насичена, проте, окрім навчання, в гімназії діти розвивають свої таланти і захоплення, відвідують різноманітні гуртки, секції, музичну, художню школи або беруть приватні уроки. Кожен із них розуміє, що хороша освіта – запорука успішного майбутнього, тому не зважають на труднощі. Але водночас вони залишаються дітьми – активними, старанними, творчими, працьовитими, добрими і цікавими.
На думку педагогів, більшість учнів цього класу мають хороші здібності до навчання, прагнуть бути активними, розумними, хочуть, щоб їх побачив, оцінив учитель і помітив усе найкраще.

«З класом – класно!»

Із перших днів роботи з дітьми класний керівник Юлія Киричук свою виховну діяльність спрямовує на здруження колективу і духовний розвиток гімназистів. У виборі методів враховує особливості кожної дитини, її потенційні можливості, природні задатки і здібності.
-У гімназії запроваджене учнівське самоврядування. Кожна дитина має свої повноваження, які виконує з відповідальністю та ентузіазмом, – розповідає Юлія Вікторівна. – У моєму класі панує дружній позитивний клімат. Діти люблять проводити час разом, готуватися до свят. Восени, якраз у період адаптації, для п’ятикласників проводилася традиційна «Посвята в гімназисти». Силами дітей був організований чудовий концерт, в якому і мої учні співали, танцювали, готували реквізит. А потім ми всі разом ходили на піцу, прогулювалися у Слов’янському парку, багато спілкувалися – так краще познайомилися.
Юлія Вікторівна каже, що хороші результати у вихованні дітей дає робота над створенням проектів з використанням ІКТ. Так п’ятий «Б» брав участь у проекті «Миттєвості сімейного щастя», що проводився в кінці семестру на рівні гімназії. Кожна дитина приносила своє фото, зроблене у колі родини, згадувала щасливі та найяскравіші моменти життя і ділилася ними з іншими. Під час презентації та захисту робіт гімназисти отримали навички, які неодмінно допоможуть їм успішно самореалізуватися у світі дорослих.
На свято Андрія у класі організовувалися «Андріївські вечорниці» із притаманним цьому святу кусанням калити. Діти не просто весело провели час, а й ближче познайомилися із звичаями, традиціями та історією свого народу. Як до цього заходу, так і до інших – «Днів іменинника», святкування Дня захисника України – залучалися не лише діти, а й батьки, які активно співпрацюють із класним керівником у реалізації спільної мети – якісного проведення навчально-виховного процесу.
Протягом першого півріччя клас двічі відвідав історичний музей, де учні із цікавістю оглядали експонати та познайомилися з витворами майстринь нашого краю Оксани Саганюк і Юлії Слюсарук. А нещодавно у гімназії проходила акція «Подарунок солдатові», в якій 5-Б теж брав активну участь.
Виховні бесіди, лекції, анкетування на виховних годинах Юлія Вікторівна урізноманітнює переглядами короткометражних фільмів на філософську тематику, такими як «За ім’я моє…», «Інтерв’ю з Богом» та ін.
-Метод проектів формує критичне та творче мислення учнів, отже, відповідає основному завданню школи – вихованню соціально активної особистості, здатної до самовдосконалення, – переконана Юлія Киричук. – Перш ніж готуватися до заходів, вносити свої ідеї, обговорювати їх чи просто перед початком занять діти беруться за руки і промовляють своє улюблене гасло «З класом – класно!». Це вже стало своєрідним ритуалом та одним із проявів хорошого згуртованого колективу, яким і є п’ятий «Б».

Добрі справи

На рахунку учнів 5-Б безліч добрих справ, які демонструють ставлення дітей до оточуючого світу. Під час нашої бесіди гімназисти охоче поділилися про деякі з них. Так одного разу декілька хлопців помітили на вулиці телефон, подзвонили власнику і повернули. Також знайшла загублену мобілку Вікторія Кот і віддала господарю. Аня Гаманюк якось побачила на подвір’ї цуценя, що потребувало допомоги. Дівчинка винесла йому подушечку, нагодувала молочком, а потім передала тваринку у добрі руки. А Ольга Зозуля прихистила безпритульне кошеня. Нормою поведінки Дениса Киричука є поважне ставлення до старших, хлопчик завжди уступає їм місце у громадському транспорті. Зворушливу історію розповіла Настя Наумова: «Ми з мамою дізналися, що на день Миколая моїй подрузі ніхто нічого не подарував. Тож самі приготували і вручили їй подарунок, але сказали, що передав його чудотворець».

Розвиваємо таланти

Про багатий внутрішній світ учнів 5-Б свідчать їхні захоплення. Діти не шкодують часу для самовдосконалення і залюбки отримують додаткову освіту у тих напрямках, які їх найбільше цікавлять. Наприклад, Діана Воронцова вчиться гри на фортепіано у музичній школі й чудово співає. Чимало у класі юних художників. Ольга Зозуля, Анна Гаманюк, Таня Барчук, Вікторія Кот, Анастасія Наумова, Вікторія Гаркот та двоюрідні сестрички Богдана і Настя Мигляс відвідують художню школу. Дехто із уже названих дітей та інші однокласники захоплюються спортом. Вони є вихованцями різноманітних секцій ДЮСШ і гуртків ЦПО. Павло Савченко ходить на бокс. Анастасія Наумова, Софійка Войтович, Максим Панасевич та Павло Філюк залюбки займаються плаванням у басейні. Сергій Брукалюк надає перевагу рукопашному бою, а Максим Зілюк – футболу. Є у класі й прихильники хореографії. Андрій Бондарук любить спортивні танці, а Аня Гаманюк – бальні. Дівчинка вже має відзнаки: на змаганнях нагороджувалася медалями, грамотами і дипломами. Їхнє захоплення танцями поділяє й новенька учениця класу Марія Куликовська. В Євпаторії, де раніше жила, Маша навчалася у школі танцю «Деліс», за участь у конкурсі отримала грамоту. Ще одне її захоплення – малювання. У Володимирі дівчинка має намір записатися у художню школу. Особливе захоплення має Остап Засадко, яке він перейняв від свого батька. Хлопець збирає марки, монети та банкноти. У його особистій колекції грошові знаки 72-х країн світу.
Але це ще не все. Дарина Попик та сестри Мигляс співають, відвідують гурток у ЦПО. Малювання і художня література – захоплення Каті Шостак. А Вікторія Кот і Вероніка Замрига – юні поетеси. Дівчатка самі складають і гарно декламують вірші. Аня Гаманюк свій вільний час присвячує рукоділлю. Вона шиє м’які іграшки, вишиває нитками і бісером, добре в’яже. Вишивкою бісером також захопилися Софія-Ніколь Цибульська, Оля Зозуля і Софійка Войтович.
Семеро дітей лінгвістичного п’ятого «Б» беруть ще й приватні уроки з вивчення іноземних мов. Таким чином Андрій Бондарук вивчає польську. Павло Савченко, Анастасія Наумова і Софія Войтович прагнуть досконало опанувати англійську. Одразу дві мови – англійську і німецьку – на додаткових заняттях поглиблено вивчає Вероніка Замрига. Приватні уроки англійської мови та гри на гітарі беруть Денис Киричук та Софія-Ніколь Цибульська.

“Наша вчителька – гарна, добра, щедра і небайдужа”

Юлія Киричук – вчитель німецької мови. У системі освіти працює 6 років, перші три роки навчала дітей у Нововолинській гімназії, потім перейшла у Володимир-Волинську гімназію. П’ятий «Б» – це перший досвід класного керівництва для молодого педагога. Але Юлія Вікторівна уже з перших днів вересня встановила тісний контакт із класом і полюбилася дітям. Ось що кажуть самі учні:
Максим Панасевич: «Наша вчителька – щедра і милосердна, гарно нас виховує».
Настя Наумова: «Юлія Вікторівна – добра людина, з нею весело і цікаво. Вона організовує цікаві конкурси і чудово нас розуміє».
Денис Киричук: «Добре вчить німецької мови і хвилюється за кожного, як мама».
Павло Савченко: «Юлія Вікторівна – гарна жінка і творча людина. Її уроки сповнені приємних сюрпризів: ми в ігри граємо, пісні співаємо, лічилки промовляємо – і все по-німецьки».
Андрій Бондарук: «Наша вчителька щодня перед уроками заходить до нас, вітається, цікавиться, як справи. Вона небайдужа людина».
Вікторія Кот: «Вчителька знає, чим нас зацікавити, обирає хороші теми для обговорення на класних годинах, пригощає смачненьким».
-Я дуже щаслива, що в моєму класі такі прекрасні, світлі, щирі діти, що кожен із них несе свою особливість, свій світ. З ними цікаво спілкуватися, вести бесіди. Діти з повагою ставляться до усіх педагогів. Учитель для них – хороший наставник, порадник, товариш, – у свою чергу каже Юлія Вікторівна.
Тісно співпрацює класний керівник і з батьками учнів. Усі вони беруть активну участь у житті класу. Аби дітям було затишніше, батьки придбали для кабінету жалюзі, допомогли оформити класний куточок, на «Дні іменинника» накривають для учнів солодкі столи і самі долучаються до святкувань. Дітям пощастило: їхні батьки уважні, про все дбають, відгукуються на будь-яку пропозицію. Принагідно Юлія Вікторівна дякує батьківському комітету і кожному з батьків особисто за допомогу і підтримку.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Проголосувало : 0 Голосувати

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>