Безвізовий режим з африканською країною.

Ситуація з чергами в сервісній зоні Устилуга і порядок в’їзду в пункт пропуску нагадала одну історію про правила дорожнього руху в африканській країні, яку розповідав знайомий, який був там миротворцем. Правила були дуже прості і для всіх зрозумілі – джип мав перевагу в русі перед легковим автомобілем, автобус перед джипом, вантажний автомобіль перед автобусом, а якщо на джипі стояв кулемет, то відповідно він мав перевагу над всіма. І ніяких правил щодо головних і другорядних доріг, асфальтованих чи грунтових, правил проїзду перехресть не було. Навіщо, як і так все всім було зрозуміло. Штрафів за порушення правил також не було, розбирались на місці, тобто головна машина навіть не зупинялась, а таранила другорядну, а якщо був джип з кулеметом, то з його допомогою таки доказував, що він має саме більше прав.
В Устилузі правила якби трохи інші, але з тими самими принципами – хто сильніший і нахабніший, той і правий. Ще береться до уваги, місцевий, чи не місцевий.
Раніше, коли чергу регулювали прикордонники, ситуація була ліпша, хоча скарги теж були. Але після того, як прикордонники обідились на Ігоря Гузя і втікли з сервісної зони, регулярно відбувається локальний армагедон. Логічно, аби Гузь, після того як втрутився в цей процес, тримав ситуацію на контролі і покращив би її, але з цим не склалось. Тим більше, прикордонники в такому випадку мали би завчасно попередити владу, що вони поклали на свої прямі обов’язки, аби у чиновників був час на прийняття рішення щодо регулювання черги.
Після скандалів таки заставили поліцію контролювати чергу, хоча по законодавству це не входить в обов’язки поліції.
На даний час ситуація наступна – поліція наполовину з горем чергу регулює, але: як повідомив начальник Володимир-Волинського відділення поліції, його підлеглі не мають впливу на порушників, бо відсутня розмітка і дорожні знаки. Цілий рік він просить відповідні служби нанести дорожню розмітку і встановити знаки, але без результату. Цілий рік. Голова Володимир-Волинської РДА ситуацією володіє і направила відповідні листи в міську раду Устилуга і дорожню службу. До 12 червня вони мають проінформувати про виконані роботи.
Вчора, тобто 9 червня дорожня служба розмітку нанесла, знаків поки що не має.
Якщо влади не має, або вона не виконує свої прямі обов’язки, наступає хаос. І люди в цьому не винні, в людей не має повноважень для цивілізованого наведення порядку, люди можуть тільки наводити порядок по своєму – пригати один другому по капотах, лаятись і битись. У всіх народів є хами і є порядні люди, тільки кількість хамів влада регулює розміром і вагою поліцейського кийка та розміром штрафу, а для порядних людей влада приймає Конституцію з переліком основних свобод.
В Україні створюється служба, яка має популяризувати нашу країну за кордоном. Але громадяни інших країн, яким довелось побувати в черзі в сервісній зоні Устилуга зведуть нанівець всі старання по популяризації України, тому що до такого бардаку не звикли.
Вихід один – всі місцеві служби і чиновники мають спільно вирішити цю проблему. А то Європейський Союз ввів безвізовий режим для громадян України, а дехто з них не зможе ним скористатись із-за бардаку в Устилузі.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>