ALMA MATER ТИСЯЧ ПЕДАГОГІВ СВЯТКУВАТИМЕ ЮВІЛЕЙ

Спеціальності «Початкова освіта» Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського – 80 років!

Першокурсники спеціальності Початкова освіта 2017 року

Першокурсники спеціальності Початкова освіта 2017 року

Спеціальність «Початкова освіта» – найдавніша і найпопулярніша у Володимир-Волинському педколеджі. Серед її випускників – доктори та кандидати наук, професори та доценти, громадські та культурні діячі, політики та державні службовці.
Для підготовки вчителів початкових класів, у жовтні 1939 року було відкрито Володимир-Волинську педагогічну школу. Наступного року відкрили заочне відділення, яке існувало у закладі до середини 50-х років.
Протягом 1941 – 1944 років, унаслідок військових дій на теренах Волині, підготовку вчителів початкових класів було тимчасово припинено. У 1944 році Володимир-Волинській педагогічній школі надали статус училища. 1945 року заклад перевели з єпископського замку, що неподалік Успенського собору, до приміщення колишньої чоловічої гімназії ім. В.Мономаха. На базі училища відкрили початкову школу і гуртожиток. 1949 року, в зв’язку з реорганізацією закладу, в ньому почали готувати вчителів фізичного виховання.
Друге відродження спеціальності відбулося у 1960 – 1961 навчальному році. У 70 – 80-х роках до основної спеціальності «Вчитель початкових класів» було введено додаткові кваліфікації «Старший піонервожатий», «Вихователь групи продовженого дня», «Організатор роботи з дитячими об’єднаннями», «Керівник гуртка образотворчого мистецтва». У 1976 році в училищі створено відділення початкового навчання, яке очолювали Валентина Сидорко, Лідія Матвієнко та Галина Ващук. Значна роль у розвитку спеціальності належала педагогам Івану Губару, Юрію Гудзенку, Михайлу Лопійчуку, Олексію Яворському, Валентині Романко, Миколі Сенчишаку та Миколі Фурману.

Випускники спеціальності Початкова освіта 2018 року

Випускники спеціальності Початкова освіта 2018 року

1971 року училищу присвоєно ім’я Агатангела Кримського, мовознавця і сходознавця, першого вченого секретаря Української академії наук, уродженця Володимира-Волинського. Протягом 1960 – 2007 років у закладі ліцензовано нові спеціальності: «Дошкільна освіта», «Середня освіта (Образотворче мистецтво)», «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», а також «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа (Діловодство)».
Наприкінці серпня 2001 року директором коледжу став Микола Савельєв, кандидат педагогічних наук, викладач-методист. За короткий термін було модернізовано навчально-виховний процес та суттєво оновлено матеріально-технічну базу. Гарантом освітньої програми початкової освіти є кандидат педагогічних наук, викладач-методист, заступник директора з навчальної роботи Олександр Юринець. Він є колишнім студентом коледжу.

Олександр Юринець, Олександр Бігун, Микола Савельєв.

Олександр Юринець, Олександр Бігун, Микола Савельєв.

Завідувачем гуманітарного відділення, до якого належить спеціальність «Початкова освіта», з вересня 2013 року є Олександр Бігун. З 1991 року головою циклової комісії шкільної педагогіки, психології та окремих методик, випускаючої професіоналів за фахом «Початкова освіта», є викладач-методист Тетяна Листопад. Помітний внесок у розвиток спеціальності зробили заступники директора з навчально-виробничої практики та виховної роботи Олена Пелех і Лариса Мечнік. Значні здобутки у підготовці майбутніх учителів початкових класів належать провідним викладачам Лідії Катинській, Богдану Шахраюку, Галині Шостак, Олексію Кумецькому, Олені Цибульській, Аллі Черниченець, Ганні Матвейчук, Світлані Лупенко-Ковтун, Тамарі Карпук, Світлані Сурмик, Тетяні Стегній, Оксані Шишко, Марії Троцюк.

Дипломанти та учасники Всеукраїнської олімпіади Олімпус.

Дипломанти та учасники Всеукраїнської олімпіади Олімпус.

З-поміж науковців, котрі забезпечують освітній процес на спеціальності «Початкова освіта» – кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Гаврилюк, кандидат педагогічних наук Ольга Гнепа, кандидат історичних наук, доцент Микола Нагірний та кандидат мистецтвознавства Богдан Жулковський. Серед почесних носіїв високих мистецьких та спортивних звань – народний майстер, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач-методист Оксана Білик та майстер спорту, старший викладач Віталій Левков.

Педагогічна практика студентів у місцевій школі.

Педагогічна практика студентів у місцевій школі.

Викладачі та студенти спеціальності неодноразово брали участь у солідних Міжнародних, Всеукраїнських та Регіональних науково-теоретичних і науково-практичних конференціях, симпозіумах, семінарах з педагогічної, мистецької та гуманітарної проблематики, які відбувалися у різних містах і країнах. Багато педагогів мають статті в престижних українських і закордонних фахових часописах.
Серед славетних випускників спеціальності «Початкова освіта» – завідувач кафедри методики навчання фізики та астрономії Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Володимир Сиротюк, професор кафедри української літератури СНУ ім. Лесі Українки Віктор Давидюк, перший проректор Переяслав-Хмельницького державного університету ім. Г. С. Сковороди Валерій Хомич, директор Луцького педагогічного коледжу Петро Бойчук, Почесний консул Республіки Молдова у Вінниці, доцент СНУ ім. Лесі Українки Михайло Куницький, доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Майя Нагорняк, доцент кафедри педагогіки СНУ ім. Лесі Українки Олександр Семенов, доцент, проректор з науково-педагогічної і господарської роботи СНУ ім. Лесі Українки Василь Подляшаник, завідувач кафедри педагогіки, психології і окремих методик Луцького педагогічного коледжу Сергій Марчук.

Урочистий ґала-концерт до Дня коледжу 2017 року.

Урочистий ґала-концерт до Дня коледжу 2017 року.

Сьогодні за спеціальністю «Початкова освіта» навчається понад 350 студентів. Вони мають найвищі показники в коледжі за результатами ЗНО з української мови, історії України, неодноразові переможці Всеукраїнських та Регіональних предметних олімпіад, наукових конференцій, творчих конкурсів, спортивних змагань. Кращим студентам призначають іменні стипендії А. Ю. Кримського та Володимир-Волинської міської ради.
Богдан Жулковський, кандидат мистецтвознавства

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>