Адвокат консультує

DSC_0217На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Які існують підстави для примусового зняття з реєстрації місця проживання особи, тобто виписати її з приміщення?» – цікавиться жителька Володимира Ніна П.
-Відповідно до ч. 2 ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання особи, зокрема, здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Враховуючи положення законодавства, примусове зняття з реєстрації особи здійснюється на підставі судового рішення. Слід зазначити, що для позитивного рішення суду потрібні вагомі підстави: неправомірна поведінка мешканця, згідно зі ст. 116 ЖК тривала відсутність мешканця в місці прописки (ст.71, 72 , ЖК) відсутність законних підстав для проживання в даному будинку є підставою для зняття з реєстрації. Наприклад, до таких підстав можна віднести випадок з колишнім власником житла та членами його сім’ї, що не бажають «виписуватися» з колишньої власності. У даному випадку з втратою права власності на житло колишній власник втрачає і право користування ним, відповідно до положень ст.405 ЦК. Це ж стосується фактів про зникнення безвісти (ст.46, 43 ЦК).

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>