Адвокат консультує

DSC_0218На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк
«Я працювала 8 місяців і хочу піти у відпустку. Чи має право керівництво відмовити мені у цьому?» – цікавиться жителька міста Лариса Н.
-Згідно ст.. 79. КЗпП України, щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації У разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, крім визначених законом випадків, коли ці відпустки за бажанням працівника надаються повної тривалості.
Враховуючи вищевикладене, Ви маєте право на отримання відпуски. У разі відмови роботодавця у наданні Вам відпустки, варто оскаржувати дані дії у судовому порядку.
«У 2015 році я звільнився з банківської установи, зараз маю необхідність в копії посадових обов’язків або витягу з них для підтвердження свого досвіду роботи, але банк каже, що це конфіденційна інформація. Що можна зробити?» – запитує мешканець Володимира Олександр Т.
-Якщо банк встановив обмеження щодо розповсюдження внутрішніх документів, згідно ст. 21 Закону України “Про інформацію”, навіть за умови наявності їх у Вас – використати Ви їх не зможете. Крім того, посадова інструкція не є законним підтвердженням стажу роботи. Аби підтвердити досвід роботи, Ви можете надати трудову книжку.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>