А ви чули, як співає «Родослав»?

«Родослав» – сполучення, що походить від двох слів: «рід» і «слава». Старослов’янські імена були такі милозвучні, але в даному випадку мова не про них, а про назву музичного колективу, можливість познайомитися з яким мали слухачі факультету журналістики Університету ІІІ віку у територіальному центрі міста.
Створений два роки тому у педколеджі ім.А.Кримського цей гурт набуває популярності та визнання не тільки серед педагогічної і студентської спільноти, а й на теренах міста і району. А співають у ньому викладачі музичної кафедри коледжу Світлана Сурмик, Тетяна Табаченко, Олександр Дидич (керівник квартету) та Олександр Музичук. Пані Світлана і пані Тетяна – мама і донька, тобто родина, а двох Олександрів об’єднала кумівська слава добрих друзів. Ось вам і поєднання в назві «Родослав». Необхідність створення гурту підказало творче та співоче життя цих чотирьох людей, адже у навчальному закладі вже 15 років діє народний колектив «Розмай». Трохи менше співочого стажу у тріо «Володимирські козаки». Ці два колективи багато разів радували виступами глядачів міста й області, з концертами побували у Польщі, в містах Грубешов та Кентшин, а також у Білорусі. Два роки тому прийшла працювати у коледж Тетяна Табаченко, молода людина з трьома музичними освітами. Вона – випускниця інституту М.Поплавського та спеціалізованої школи ім.Миколи Лисенка при консерваторії. Гарно звучав її спів у дуеті з мамою Світланою Сурмик, але коли злилися голосами з Олександрами, вийшов милозвучний квартет. Співають у чотири голоси: Світлана – сопрано, Тетяна – альт, Олександр Музичук – тенор, а Олександр Дидич – бас. Із таким поєднанням виходить, як вони самі кажуть, «зіспіваність». Окрім «Розмаю», обидва Олександри співають ще й у тріо «Володимирські козаки». А пан Музичук також співає та грає на гітарі у гурті «Табу». Світлана Сурмик донедавна співала разом зі своїм чоловіком Іваном у дуеті з назвою «А ми удвох». Але, на жаль, майже рік Івана Сурмика немає серед нас, але пісенні традиції і родини, і колективу педколеджу продовжуються.
Олександр Дидич у коледжі працює вже 24 роки. Керував новоствореним колективом «Лодомир», згодом очолив «Розмай» і досі ним керує. А також хором студентів, а тепер ще й «Родославом».
У репертуарі квартету – українські народні пісні та сучасні, в новій обробці і сучасному аранжуванні. Співають і акапельно. Натхнення та творчі задуми черпали від київського театру «Джерело». Десятки разів переглядали відеозаписи і витяги з їхніх виступів – ту «родзинку», що використовують у своїх піснях. До речі, цей творчий колектив із Києва виступав минулого року на святі «Коровай-сузір’я» у нашому місті.
За два роки «Родослав» набув визнання і популярності. Професіоналізму їм не бракує, бо всі музиканти. І хоча у кожного члена колективу своя робота, для всіх них участь у квартеті – для душі, для збагачення українських традицій. А поєднання основної праці з пісенною творчістю на загал є тим головним стержнем, що тримає вкупі самобутніх артистів.
Чарівні слова «Без пісні я жити не можу» – це про них.
-Виникають іноді і якісь фінансові проблеми. Чого тільки варті костюми, які коштують по 8 тисяч. Це чималі гроші, але замовляємо і купуємо за власний кошт, – ділиться Світлана Сурмик.
До речі, у терцентр «родославці» прийшли у вишитому одязі, що надало нашій зустрічі святковості та душевного піднесення.
Усі члени колективу, будучи музиками, вміють грати на різних інструментах – від сопілки, гітари, баяна – до фортепіано. Цього і навчають студентів, серед яких є багато талантів. Наприклад, у «Битві талантів» бере участь студентка педколеджу Оксана Цвинкилевич, яка потрапила у фінал і 7 травня «битиметься» за перемогу. А куратором групи, в якій навчається дівчина, є Тетяна Табаченко.
Квартет «Родослав» мав також запрошення на виступ у цьому конкурсі, але, враховуючи те, що вони – професійні музиканти, відмовилися від участі.
На завершення зустрічі гості подарували нам декілька пісень: «Ой чий то кінь стоїть», «Із сиром пироги» та «Заспіваймо, родино». Враження від такого імпровізованого концерту неймовірні.
Побільше б таких талантів нашому місту! Вони – наша гордість. Я вже мала приємність бачити і чути їхні виступи. А декому із мешканців нашого міста вони ще не знайомі, тож відкриваємо завісу для цього творчого і натхненного колективу. Вони ще не раз будуть радувати нас своїм співом на різноманітних концертах.
До речі, 4 травня у педколеджі в рамках відзначення Дня примирення та Дня Перемоги відбудеться театралізоване музичне дійство «Жіночі історії Другої світової війни» (організатор-постановник Світлана Сурмик). Усіх бажаючих запрошують відвідати цей захід.
Антоніна Солодуха, слухач факультету журналістики Університету ІІІ віку, м. Володимир-Волинський

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>