448-а річниця заснування Хворостова співпала з Днем села

0-02-05-bb27f9e7614300ebc07a156c12bdc3d44de5bc15f10c3f500cdd5af64761c679_fullСьомого вересня Хворостів святкував День села. Саме цього дня за літописами 448 років тому було засноване це волинське село. Разом з селами Вуйковичі (Залужне) та Гринятко (Яковичі) в 1570 році стало власністю княгині Маруші – дружини князя Василя Збаражського. Вітри історії шуміли над селом. Багато односельців загинули в роки німецької окупації та в результаті польсько-українського конфлікту. Але село вижило, зберегло традиції, звичаї, любов до пісні і народної культури.
Свято села розпочалося з молебню біля Хреста і з привітання отця Антонія, настоятеля Хрестовоздвиженської церкви. Мешканців села привітав березовичівський сільський голова Юрій Ковальчук. А далі розквітло перед жителями і гостями села розмаїття талантів, яке сплелося в чудовий вінок пісень, танців, творчих композицій. Глядачі гаряче аплодували сільському квартету «Кумоньки», тріо Доюків, дуету Людмили Оцалюк та Анатолія Нінічука, тріо Світлани Терьохіної, Людмили Поліщук і Ольги Костюк, вокалу Оксани Левчук-Янчук. Людмила Поліщук і Галина Нехай присвятили зворушливу пісню своїм батькам. Дзвеніли голоси фольклорного ансамблю «Ой село». В цей день привітали довгожительку Хворостова, берегиню народної пісні Ганну Василівну Доюк. Вона виплекала цілу династію співаків, і тому найкращим привітанням для Ганни Василівни стала пісня «Бабусина вишиванка» у виконанні правнучки Христини Хомюк. Музичний супровід на святі був представлений вокальним колективом «Барви Волині».
Підготувала Антоніна Булавіна

Напишіть відгук

Увійти за допомогою:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>